Гришо в топ 8 последните пет години за победи над най-големите

Гришо в топ 8 последните пет години за победи над най-големите

Българинът е побеждавал 31 пъти играчи от топ 20

 В последните 5 години Григор Димитров безспорно е един от най-добрите тенисисти в света, а това се показва много ясно и от любопитна статистика, показваща победите над състезатели от топ 20 от 2016-а до момента.

В това отношение българинът е осми сред тенисистите като за този период има цели 31 победи над тенисисти от топ 20 спрямо 33 поражения. В турнирите от Големия шлем успехите са 6, а пораженията 5.

№1 по победи над топ 20 в този период е Новак Джокович с внушителните 82, следван от Рафаел Надал с 60 и Роджър Федерер с 55. Останалите преди Димитров са Александър Зверев (45), Анди Мъри (42), Доминик Тийм (42), Хуан Мартин дел Потро (33).

Капитанът на Белгия за Купа "Дейвис": На хартия ние сме фаворити

"Това обаче не означава нищо на корта", заяви Стви Дарси

Капитанът ни за Купа "Дейвис" преди Белгия: Всичко е възможно

"Белгия е сериозен състав", посочи Валентин Димов

Елизара Янева тръгна с победа в Португалия

Лидия Енчева отпадна на старта в същия турнир

Антъни Генов на четвъртфинал в Тунис

Силното представяне на българина на двойки продължава

Динко Динев се класира за втория кръг на турнир по тенис в Кувейт

Динко Динев се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара.

Иван Иванов: Трябва да надградя както физиката, така и психиката

Само няколко дни преди историческата среща на България срещу Белгия за купа "Дейвис" световния № 1 при юношите и шампион от Уимбълдън и US Open Иван Иванов застана през камерата на "Здравей, България".