Занев: ЦСКА е приоритет №1, искаме феновете на стадионите

Занев: ЦСКА е приоритет №1, искаме феновете на стадионите

„Имах разговори с клуба и ми беше обявено, че искат да ме задържат за още един сезон", заяви той

Капитанът на ЦСКА Петър Занев разказа пред Нова телевизия как се чувства след двумесечната принудителна пауза заради пандемията от коронавирус.

Занев сподели очакванията си за оставащите мачове до края на сезона, както и изрази съжалението си, че срещите ще бъдат без публика по трибуните. Опитният краен бранител заяви, че за момента оставането в ЦСКА е основен негов приоритет, като той не е обсъждал друго опции освен подписването на нов договор.

„Всички се радваме и всички сме здрави. Започнахме да тренираме и започваме отново да се занимаваме с това, което правим най-добре. Подготовката вкъщи означава липса на занимания с топка. Натоварването е съвсем различно. Всеки обаче ако е съвестен може да поддържа форма. По-голям процент от играчите дойдоха в добро състояние“, започна Занев.

„За всеки треньор времето до първия ни мач е малко. Ние играчите обаче искаме да играем и за нас не е проблем. Има много мнения по въпроса, не мисля обаче, че трябва да се оправдаваме с малкото време. Няма гаранция, че няма да се разболееш от вируса даже и да отида до магазина. Предпочитам да работя и да играя, отколкото да седиш вкъщи и да мислиш над тези неща“.

„Не мога да коментирам решението на БФС за плейофите. Сами виждате, че една от големите ни разлики между нашето първенство и европейските е публиката. Надяваме се някой ден феновете в България да се върнат по трибуните. Нашата публика е много вярна, така че това е стимул, без който ще трябва да се справим сега. Остава единствено да се стараем и да покажем максималното на каквото сме способни“.

„Нещата в Левски не са станали за един ден. Подобно беше в ЦСКА. Държавата е трябвало далеч по-рано да се намеси. В даден момент клубовете нямат изход и всеки трябва да харчи според чергата си. Трябва да има контрол, за да не се стига до тези ситуации. Повечето отбори продължават да трупат дългове, което не е приемливо“.

„В Амкар Перм фалирахме без никакви дългове, просто не беше намерен спонсор. В Русия законите се спазват“.

„В края на май ми изтича договора, но имах разговори с клуба и ми беше обявени, че те искат да ме задържат за още един сезон. Чувствам се добре в ЦСКА, разчитат на мен и ми се доверяват. За мен ЦСКА е първа опция за момента. Не съм обмислял различни варианти“.

„В отбора има много млади и кадърни български играчи. Удоволствие е да играя с тях. Те постоянно се стараят и искат да израстват. Сигурен съм, че скоро те ще са гръбнакът на националния отбор. Само трябва да се трудят и в близкото бъдеще те ще са бъдещето на националния ни отбор“.

„Лично аз исках да играем с Унгария и да попадна в състава. Времето ще покаже дали отлагането беше плюс или минус. Не съм разговарял с Дерменджиев. Пожелавам си здраве, важно е всичко да премине добре до края на сезона, за да може отново колелото да се завърти. Клубовете имат нужда от зрителите да са на стадиона, а не пред форумите и телевизията. Само така ще се повиши качеството“, завърши Занев.

Младежки национал с награда преди мача с Шотландия

Младежкият национален отбор по футбол се подготвя на пълни обороти за важното гостуване на Шотландия на 18 ноември.

Септември оправи документите на новия си треньор

Септември София ще играе контрола със Славия по време на паузата за националните отбори.

Как Калоян Божков проби в хърватския футбол (ВИДЕО)

Адаптирах се бързо, признава шампионът с Локомотива

Стефан Велков: Радвам се, че най-накрая успях да получа своя шанс

Защитникът Стефан Велков ще направи своето завръщане в българския национален отбор по футбол след повече от 5 години отсъствие. Футболистът на датския Вейле бе повикан по спешност за последните световни квалификации за Мондиал 2026 срещу Турция (15.11) и Грузия (18.11), заради травмите на Антон Недялков и Петко Христов.

Глоби за ЦСКА и Левски след вечното дерби

"Червените" биха "сините" и по санкции

Серджио Падт е с контузия след загубата от Арда

Вратарят на Лудогорец Серджио Падт завърши двубоя с Арда контузен. Той получи разтежение, но избра да остане до края

Левски повдига дело срещу свой фен

Левски е на път да създаде прецедент в България, след като е завел дело срещу фен на “сините”, съобщава “lex.bg”

В Арда са получили тройни премии след мача с Лудогорец

Футболистите и треньорите на Арда са били зарадвани с тройни премии за победата над Лудогорец в Разград

Ясно е къде ще бъде зимният лагер на Левски

В Левски за пореден път избраха Турция за зимна подготовка