Благо Георгиев прави футболна академия

Благо Георгиев прави футболна академия

Терените, на които ще се подготвят децата са от най-високо качество

 Благой Георгиев стартира футболна академия от 1 август, която ще носи неговото име. "BG football academy by Blagoy Georgiev" ще приема деца от 6 до 15-годишна възраст, като те ще получават целогодишна подготовка с професионални треньори и учители, а всеки месец известни футболисти ще изнасят лекции.

"Това е един амбициозен проект, който ще има за цел да извлече най-доброто от малките таланти на страната ни и да ги подготвим за голяма футболна кариера. В академията от голямо значение ще бъде тристранната комуникация - деца, треньори и учители. Базата, която сме осигурили в новия комплекс е последен писък на модата, а академията ще предоставя възможност и за международно развитие., чрез колаборации с немски и руски грандове", сподели Благой относно новото си поприще.

"BG football academy by Blagoy Georgiev" е единствената база в България, която разполага с игрища с изкуствена настилка, покрита с коркови гранули. До 5 години това ще са единствените позволени в Европа, а Европейският съюз се очаква да забрани масово използваните пластмасовите и гумени гранули, заради огромните рискове от замърсяване на околната среда и здравословния риск за играчите. Европейската агенция по химикали (ЕСМА) е споделяла много пъти своите притеснения по този въпрос.

Младите таланти ще могат да се записват за академията от този понеделник - 25 май до 20 юли в новия комплекс на ул. "Суходолска" 175.

Младежи с интелектуални затруднения превърнаха Ларгото в сцена на приобщаването

Пространството пред ЦУМ оживя с танц, музика и истинска човешка сплотеност по време на инициативата „Различни, но в ритъм“.

Йоанис Питас ще става татко

„Чакаме те, мое малко човече“, сподели нападателят на ЦСКА

Клоп си намери работа за Мондиал 2026

Германецът ще бъде анализатор

Кукурея реже косата си при световна титла на Испания

Марк Кукурея обеща да се остриже нула номер, ако Испания стане световен шампион

Благородно! ЦСКА подкрепя млад вратар с автоимунно заболяване

ЦСКА отново показа че е клуб, който вярва в талант, воля и упоритост. Младият вратар Алек, който живее с цьолиакия - автоимунно заболяване, демонстрира, че диагнозата не е пречка за развитие и успехи в спорта.

Сула каза кой е най-техничен и кой е най-забавен в Левски

За феновете на сините Мазир избра една дума – „страст“

Стърлинг и семейството му невредими след опит за грабеж в дома му

Бившият английски национал Рахим Стърлинг и семейството му са се отървали невредими, след като неизвестни лица са се опитали да нахлуят в дома им миналия уикенд, съобщиха британските медии.

Иниеста замесен във финансова измама

Легендата на Барселона и Испания Андрес Иниеста се оказа замесен в мащабно разследване, водено от прокуратурата в Перу.

Любовта е черно-бяла

Проектът е част от инициативите на Фондация „100 години Локомотив Пловдив“, а режисьор е Илиян Джевелеков