В САЩ измислиха нов формат на първенството заради пандемията

В САЩ измислиха нов формат на първенството заради пандемията

В момента футболистите дават голям отпор за връщане на терен

 Футболното първенство на САЩ може да продължи, но в променен формат, съобщават ESPN и The Athletic. Според информацията всички 26 отбора ще бъдат събрани в Орландо (Флорида), където ще изиграят турнир, който ще се проведе при закрити врата.

Форматът ще включва разпределянето на отборите на три групи по 6 тима и една група с 8 отбора, а след това ще се проведе и финална фаза. Все още подробностите се обсъждат, а в момента Лигата и Съюзът на играчите водят преговори за провеждането на този турнир, който ще се излъчва по телевизията.

Според ESPN голямат отпор за момента дават футболистите, които са загрижени за условията по време на мачовете и перспективата да бъдат далеч от семействата си в продължение на 10 седмици. MLS има желание отборите да отидат в комплекса Disney World Wide World of Sports през юни, за да възобновят колективните тренировки, а турнирът да започне през юли.

MLS вече изпрати план, който включва протокол за сигурност, ограничавайки всяка делегация до 47 човека. Играчите и персоналът ще преминат тестове за covid-19 преди заминаването за дългия лагер.

След това тимовете ще бъдат поставени под карантина в хотел в този комплекс в Орландо. В продължение на седмица всички ще бъдат подложени на медицински прегледи, контрол на температурата и други тестове преди мачовете.

Всеки отбор ще играе най-малко пет мача, резултатите от които ще се отчитат в класирането за сезона на MLS.

Мароко спечели Арабската купа след продължения срещу Йордания

Мароко победи Йордания с 3:2 след продължения в драматичен финал на Арабската Купа, игран на стадион Лусаил в едноименния катарски град

Безредици на финала за купата в Колумбия, спряха мача

Финалът за Купата на Колумбия се превърна в арена на грозни сцени, след като победата на Атлетико Насионал над градския съперник Индепендиенте Меделин отприщи вълна от насилие и безредици на стадион „Атанасио Хирардот“

Тиаго Силва си тръгна от Флуминензе

От Флуминензе официално потвърдиха, че през тази седмица са прекратили договора на своя централен защитник Тиаго Силва, който става свободен агент

Решено: Испания срещу Аржентина за „Финалисима“ в Доха през март

Битката за трофея ще се проведе на 26-ти от 20:00 часа българско време

„Сантяго Бернабеу" фаворит за финала на Мондиал 2030

Стадионът на Реал Мадрид „Сантяго Бернабеу“ е основен фаворит да приеме домакинство на финала на Световното първенство през 2030 година, пише испанският вестник Ас.

Суперкомпютър изчисли новия шампион на Купата на африканските нации

Надпреварата за Купата на африканските нации през 2025 г. е напът да започне, като 24 държави ще се борят за званието „най-добър отбор на континента“.

ФИФА създава нов турнир

Съветът на ФИФА, който проведе заседание в Доха (Катар), обяви множество новости, като една от най-изненадващите е свързана с футболистите в юношеска възраст.

С 50% по-голям награден фонд за Мондиал 2026

Победителят прибира внушителните 50 млн. долара

Нов договор за Луис Суарес в Маями

Нападателят остава до 2026-а