Почина дългогодишният ръководител на спорта в Словения

Почина дългогодишният ръководител на спорта в Словения

"Янез Коциянчич беше голям посланик и популяризатор на олимпийското движение и олимпийските ценности", заяви Томас Бах

Дългогодишният ръководител на спорта в Словения Янез Коциянчич почина след кратко, но тежко боледуване в понеделник на 78-годишна възраст, съобщиха медиите в бившата югославска република.

Коциянчич бе начело на Словенския олимпийски комитет от създаването му през 1991 година до 2014 година. От 2017 година той бе президент на Европейския олимпийски комитет, а от 1981 година член на Съвета на Международната федерация по ски (ФИС).

"Янез Коциянчич беше голям посланик и популяризатор на олимпийското движение и олимпийските ценности", заяви президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах.

"Той беше истински вярващ в олимпийските ценности за образование, мир и социално включване", добави президентът на МОК.

Освен като спортен деятел, Коциянчич развива и дългогодишна политическа кариера, която включва и министерски пост в правителството на Стане Кавчич в Югославия.

Клуб Нюанс-НСА възстановява студентското първенство по художествена гимнастика

Традиционният турнир по художествена гимнастика за Купа „Нюанс“, организиран от клуб Нюанс-НСА ще се проведе от 23 до 25 май в София.

Изгряваща надежда: Карина Маринкова с престижна награда от Фондация „Димитър Бербатов“ 

Карина Маринкова, заслужено грабна титлата „Лауреат“ в категория „Изкуство“ за ученици от 1. до 4. клас

Стилияна Николова с ново съчетание на лента

Ева Брезалиева се лекува от болки в крака преди Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна

Николай Илиев донесе европейска титла, България с 5 медала от Евро 2026

Радослав Великов-младши взе сребърно отличие

Кореецът Чанг Ван Сео спечели Световната купа по модерен петобой в Пазарджик

Туркинята Лике Озюксел е първа при дамите

Вингегор с втора победа за последните 3 дни в Обиколката на Италия (ВИДЕО)

Понеделник е почивен ден