Португалия иска старт от Формула 1

Португалия иска старт от Формула 1

Обсъжда се възможността за два последователни кръга

Португалия е готова да приеме старт от Формула 1. 

 
„Потвърждаваме, че в момента се водят преговори относно провеждането на Гран при в Портимао тази година“, се казва в изявление от ръководството на пистата.
 
 „Готови сме да създадем необходимите условия и считаме, че страната и пистата ни идеално подхождат на F1. Конфигурацията, пистата, инфраструктурата, фактът, че в Алгарве почти няма случаи на заразени с коронавируса, прекрасното време и чудесните хотели – това без съмнение са предпоставки за идеални условия за невероятен състезателен уикенд“, казаха още португалците.
 
Обсъжда се възможността за два последователни кръга, съответно на 27 септември и 4 октомври. На първата от тези дати предварителният план е за Гран при на Русия, но разговорите продължават.
 
„Градските власти и правителството имат желанието да проведем състезанието през есента.“
 
Дали стартът ще се състои зависи в голяма степен от това дали местните власти в Квебек ще продължат забраната за масови мероприятия. В момента тя е до 31 август. 
 
Последната възможност за провеждане на канадския кръг от Формула 1 е средата на октомври и организаторите се съобразяват с това условие.
Никола Цолов: Шансовете за Формула 1 винаги са големи

 „От мен зависи“, каза в Хасково пилотът

Макс Верстапен прави бомбастичен трансфер в Макларън?

Светът на Формула 1 бе разтърсен от сензационна новина за потенциална рокада по оста Ред Бул – Макларън

Жан Тод каза защо Нюи не е отишъл във Ферари

Привличането на Ейдриън Нюи във Ферари е една от многото неуспешни истории, свързани с опитите на всички големи отбори във Формула 1 да отмъкнат най-успешния дизайнер от Уилямс, след това от Макларън и най-накрая от Ред Бул

Успешен дебют за Любослав Руйков във Формула 4 (ВИДЕО)

Българинът с първа победа и 12-о място на финала в първия кръг

Йос Верстапен каза какво е бъдещето на Макс

Вече е факт и първата реакция на Йос Верстапен, бащата на 4-кратния световен шампион Макс Верстапен, на новината, че Джанпиеро Ламбиазе ще напусне Ред Бул

Официално: Формула 2 с нови две състезания в календара

Никола Цолов и компания ще карат в Маями и Монреал