Над 10 хиляди теста за Covid-19 преди първия старт във Формула 1

Над 10 хиляди теста за Covid-19 преди първия старт във Формула 1

Тестовете ще бъдат карани до германския град Едерсберг, като обработката им ще продължава около 24 часа

 Повече от 10 хиляди теста за коронавирус ще бъдат направени около първото състезание във Формула 1 през 2020 година, съобщи АПА.
Очаква се пробите да бъдат близо 12 хиляди за двете състезателни седмици в Австрия.

Тестовете ще бъдат карани до германския град Едерсберг, като обработката им ще продължава около 24 часа.

Стриктната хигиена и празните трибуни ще отбележат началото на шампионата във Ф1 заради разпространението на Covid-19 по целия свят. Стартът в първенството беше отлаган на няколко пъти, а програмата претърпя сериозни промени.

Сезонът във Формула 1 трябва да започне на 5 юли с Гран при на Австрия. Една седмица след това ще има и второ състезание в "Шпилберг". Очаква се шампионатът да продължи до средата на декември.

Рокада във Формула 1

Бившият технически директор на Астън Мартин Дан Фалоус се присъедини към съперника във Формула 1 Рейсинг Булс. Специалистът ще заема същия пост в новия си отбор. 

Хамилтън очаква "голяма предизвикателство" през новия сезон във Формула 1

Пилотът на Ферари - Люис Хамилтън, е готов за „огромно предизвикателство“ през новия сезон на Формула 1 заради най-големите промени на регулациите в близо 20-годишната му кариера като състезател

Ауди представи болида за дебютния си сезон във Формула 1

Отборът на Ауди представи болида за първия си сезон във Формула 1 по време на събитие в Берлин.

Хаас представи болида си за новия сезон във Формула 1

Хаас завърши осми от 10 отбора през миналия сезон във Формула 1

Обявиха часовете на тестовете на Формула 1 Бахрейн

Предсезонните тестове във Формула 1 в Бахрейн наближават, а вече са ясни и началните часове на сесиите, които ще са следващия месец

Шампионът от Формула 2 ще бъде резервен пилот на Макларън

Италианецът ще бъде тестови пилот за началото на сезона