Променят формата на волейболната Суперлига

Променят формата на волейболната Суперлига

Вижте подробности

Представители на клубовете от Суперлигата по волейбол за мъже проведоха работна среща с ръководството на Национална волейболна лига, начело с председателя Атанас Гаров и президента на БФВ Любомир Ганев.

 
Те дискутираха, гласуваха и решиха формата на Суперлигата да бъде от две осмици от по 8 отбора, стартирайки от сезон 2020/2021.
 
На срещата присъстваха представители на всички участници от сезон 2019/2020 Нефтохимик 2010, Хебър, Монтана, Добруджа 07, Марек Юнион-Ивкони, Пирин (Разлог), Левски, ЦСКА, Дунав, Черно море, Арда и Славия.
 
Като гости бяха поканени добилите право по спортни постижения във Висшата лига и изявили желание за участие в Суперлигата Берое (Стара Загора), Локомотив (Пловдив), Ботев (Луковит) и Тетевен Волей.
 
Гласуването за формата на първенството в Суперлигата от сезон 2020/2021 премина на два етапа. Във вота предложението за две осмици получи 7 гласа, а предложението за запазване на настоящите 12 отбора в елита получи 5 гласа.
 
При принципното гласуване за бъдеща смяна на формата на Суперлигата на две осмици за общо поне четири години 8 гласуваха "за", 3 - "против" и 1 - "въздържал се".
Ахметджан Ершимшек: Бяхме равностойни до самия край и това е много важно

Старши треньорът на Марица Пловдив - Ахметджан Ершимшек, бе доволен от представянето на своя тим в двубоя с германския Палмберг Шверин от група Е на Шампионската лига по волейбол за жени

ЖАЛКО! Марица изпусна първата победа в ШЛ, но взе точка

Марица Пловдив взе първата си точка в групите на Шампионската лига по волейбол за жени

ЦСКА спечели с 3:0 във Варна и се изравни с втория в НВЛ

ЦСКА си тръгна с чиста победа след мача с Черно море

Нефтохимик с шеста поредна победа

Мартин Кръстев с 13 точки за бургазлии

Марица разби ЦСКА

Шампионът Марица спечели убедително с 3:0 гейма при гостуването на ЦСКА в последен мач от седми кръг на женската волейболна лига.

Фантастичен Венислав Антов с 45 точки за петия пореден успех на Туркоа във Франция

Националът Венислав Антов и неговият тим Туркоа записаха пета поредна и общо седма победа от началото на сезона във Франция.

Локо Авиа е на върха в НВЛ

След чиста победа над Пирин (Разлог)

Левски с безпроблемна победа срещу Славия

Шампионите с пети пореден успех

Женският Левски с шеста поредна победа

“Сините” са втори във волейболния ни шампионат