Бърни Екълстоун отхвърли критиките на Формула 1

Бърни Екълстоун отхвърли критиките на Формула 1

Бившият бос на шампионата бе нападнат след изказване пред CNN

 Бившият шеф на Формула 1, Бърни Екълстоун, отхвърли критиките относно негово изказване от преди няколко дни, възприемано като расистко, и нападна новото ръководство на Чейс Кери.

Шефовете на Формула 1 и световният шампион Люис Хамилтън, нападнаха 89-годишния Екълстоун, след като той каза пред CNN, че чернокожите често са по-големи расисти от белите.

Екълстоун каза за вестник Mail on Sunday, че не е виновен, че е бял. "Не съм против чернокожите. Точно обратното. Винаги съм бил много позитивен към тях. С течение на годините срещнах много бели хора, които не харесвах, но никога черни, които не харесвах", заяви Екълстоун.

Хамилтън се оплака от расизма в спорта като част от движението "Black Lives Matter", зародило се след смъртта на чернокожия Джордж Флойд при полицейски арест в САЩ. В последните дни Формула 1 стартира програма целяща по-голямо разнообразие в спорта.

Но Екълстоун каза относно Формула 1 и Кери: "Радвам се, че той каза, че нямам участие във Формула 1, така че не мога да бъда свързан с всички неща, които не са направили.

"Те скочиха изведнъж срещу расизма заради събитията в САЩ. Сега Чейс вложи 1 милион долара - достатъчно, за да вкара механик в картинг. Може би трябва да се концентрира върху това, което акционерите искат. COVID-19 беше добър за него. Той би могъл да го обвинява (COVID-19) за всичко, което не е постигнал", каза Екълстоун.

Сезон 2020 във Формула 1 стартира на 5 юли с Гран При на Австрия на пистата "Ред Бул Ринг".

 Норис получи трофея от Формула 1

На галавечер на ФИА в Ташкент

В Абу Даби: Цолов с осмо и 16-то време в последните тестове

Сезонът във Формула 2 завърши официално днес

Карлос Сайнц си пожела да стане шампион във Формула 1

За него няма значение кога ще грабне титлата

В Абу Даби: Цолов с 9-ти и 13-ти резултат в тестовете на Формула 2

Българският пилот направи впечатляващите 120 обиколки

В Абу Даби: Никола Цолов 13-и в първите тестове във Формула 2

Оливър Гьоте с МП Моторспорт бе най-бърз

Верстапен е най-високоплатеният пилот във Формула 1

Тази година нидерландецът е спечелил 76 милиона долара

Съперник на Никола Цолов записа последното най-бързо време във Формула 1 за 2025 година

Американецът Джак Крауфорд беше най-бърз в последния тест във Формула 1 за 2025 година, който се проведе днес на пистата „Яс Марина“ в Абу Даби

ТРУС В РЕД БУЛ: Хелмут Марко напуска след над 20 години начело

Отборът на Ред Бул във Формула 1 обяви официално, че доктор Хелмут Марко ще напусне тима в края на годината след повече от 20 години в Милтън Кийнс

Кръстиха улица на Ландо Норис

Новият световен шампион във Формула 1 Ландо Норис вдъхнови сънародниците си да кръстят на негово име улица в село с население с почти 13 000 жители - Стрийт, в графство Съмърсет.