С ДВА ГОЛА: Петър Атанасов поведе Ботев Вр към трите точки в Русе (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дунав записа 11-о домакинство без победа, но вкара след седем месеца

Ботев (Враца) спечели с 3:1 гостуването си на Дунав и си гарантира третото място в група "Б" на втората осмица. Русенци ще завършат четвърти без значение какво ще направят двата отбора в последния кръг. Така те ще се борят за разпределение на местата между 11-о и 13-о в крайното класиране.

Раздираният от финансови проблеми Дунав записа изненадваща победа срещу Арда (2:0) преди седмица, но в Русе тимът на Людмил Киров няма победа вече 11 поредни мача.

Два гола за Ботев отбеляза Петър Атанасов, който в този мач носеше капитанската лента на тима.  Едно попадение добави Доминик Янков. За домакините се разписа Н Донгала от дузпа, отсъдена за нарушение на Анатас Зехиров срещу самия него. Попадението е първо за Дунав в Русе след седем месечна пауза.

В добавеното време Ивайло Михайлов от гостите беше изгонен за втори жълт картон.

Ботев откри резултата още в четвъртата минута след грешка в защитата на домакините. Неточен пас на Макенджиев беше пресечен от Доминик Янков. Той комбинира с Атанасов, който прати топката в мрежата - 0:1.

В 16-ата минута опасен изстрел на Доминик Янков мина покрай дясната греда. Четири след това Янков изведе Петър Атанасов сам срещу вратаря. Капитанът на гостите преодоля Макенджиев, но не успя да насочи удара си във вратата.

Половин час след началото на мача русенци имаха добра възможност да изравнят. Росен Колев се извиси в наказателното поле след центриране от корнер, но при удара му с глава Красимир Костов показа отличен рефлекс. В 36-ата минута Атанас Зехиров също пропусна. Той стреля от движение покрай вратата на Дунав.

Второто полувреме започна така, както и първата част. Четири минути след началото Петър Атанасов се разписа във вратата на Дунав след асистенция на Том - 0:2.

В 81-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на домакините за нарушение на Атанас Зехиров срещу Н Донгала. Нападателят застана зад топката и вкара -1:2.

Всичко обаче свърши в 87-ата минута, когато магическо изпълнение на Доминик Янков направи резултата 1:3. Той шутира извън наказателното поле, а топката се отби в напречната греда и падна зад голлинията.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ДУНАВ: 21. Благой Макенджиев, 2. Димитър Тодоров, 27. Росен Колев, 5. Любен Николов, 4. Петко Цанков, 22. Михаил Милчев, 10. Фернандо Кавалканте, 7. Ивайло Лазаров, 17. Митко Русанов, 98. Юлиан Ненов, 9. Григор Долапчиев

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н Диайе, 4. Ангел Лясков, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 6. Даниел Гаджев, 8. Доминик Янков, 18. Илия Миланов, 5. Петко Ганев, 10. Петър Атанасов, 88. Том