Барселона оцени 18-годишен на 50 милиона евро

Барселона оцени 18-годишен на 50 милиона евро

Конрад де ла Фуенте подписа нов договор с каталунците, клаузата за откупуване скача двойно, ако стигне до първия отбор

Испанският гранд Барселона удължи договора на крилото Конрад де ла Фуенте за още две години, до сезон 2021/2022.

От каталунския клуб обявиха, че контрактът с 18-годишния гражданин на САЩ включва двойна освобождаваща клауза.

Нейният размер е 50 милиона евро за "Б" отбора и 100 милиона, ако Де ла Фуенте се пребори за място в първия състав.

Момчето е родено в Маями (Флорида) през 2001 година, родителите му са емигранти от Хаити.

След това те емигрират и от САЩ в Испания, където Конрад започва да играе в малки каталунски клубове преди да бъде привлечен в школата Ла Масия през 2013 година.

Той ще навърши 19 години на 16 юли, а за момента има 4 гола в 852 минути игра за отбора на Барселона до 19 години, селекция А през този сезон.

През декември 2018 година той направи дебют във втория отбор на Барселона и записа 4 срещи в трета лига.

През декември 2019 година за първи път беше титуляр за втория тим, а на 2 февруари вкара и гол в мач с Ел Прат.

Също така Конрад е част от националните отбори на САЩ и през миналата година заедно с тима до 20 години стигна до четвъртфинал на Световното първенство за младежи, където обаче американците паднаха от Еквадор.

Барселона разби Бетис при сбогуването на Левандовски с "Камп Ноу"(ВИДЕО)

Барселона победи Бетис с 3:1 в среща от предпоследния 37-и кръг на Ла Лига, която се изигра на стадион „Ноу Камп“

ОБЗОР: Лига 1 приключи, всички евроквоти и изпадащи станаха ясни (ВИДЕО)

Един от деветте мача беше прекратен

ИЗВЪНРЕДНО: Мач в Лига 1 беше прекратен и няма да се доиграе! (ВИДЕО)

Последният 34-и кръг на Лига 1 се очакваше да донесе сериозна драма, тъй като битката както в дъното на класирането, така и около челните позиции беше изключително оспорвана

Гасперини: Близо сме до целта

Наставникът на Рома Джан Пиеро Гасперини изрази задоволството си след успеха с 2:0 над Лацио в дербито

Винисиус спаси Реал Мадрид от нов резил срещу закъсалия Севиля (ВИДЕО)

Реал Мадрид постигна трудна победа с 1:0 като гост на Севиля в двубой от 37-ия кръг на испанската Ла Лига

Нюкасъл запрати със страшна сила Уест Хем към Чемпиъншип (ВИДЕО)

„Свраките“ удариха „чуковете“ с 3:1 във Висшата лига