Кой от българските представители ще стигне най-далеч в Европа?

04 юли 2020 21:42 Пламен Димитров

Арсенал остава в борбата за Топ 4 с победа на "Молиню" (ВИДЕО)

Арсенал спечели с 2:0 гостуването си на Уулвърхемптън от 33-ия кръг на английската Висша лига. Победата остави сточилани на седмото място, но отборът вече е с 49 точки, на шест зад четвъртия Манчестър Юнайтед. Уулвс e шести с 52.

В 26-ата минута Патрисио спаси удар на Обамеянг, а десетина минути след това стражът на Уулвс се намеси чудесно и след изстрел на Нкетиа. След намесата на португалеца топката срещна и гредата. Две минути преди почивката обаче лондончани взеха предимство. Центриране на Тиърни отляво рикошира в ръката на Дохърти. Левият бранител на Арсенал претендираше за дузпа, но топката стигна до Сака, който я намери много добре от въздуха, вкарвайки зрелищен гол.

В 86-ата минута Лаказет, който се появи три минути преди това, удвои, след като със страхотно първо докосване елиминира Коуди, след което стреля в далечния ъгъл. Голяма заслуга за попадението имаше и Джо Уилок, който проби отдясно и асистира на французина.

Минута след това Арсенал можеше да стигне и до трети гол, но изстрел на Уилок бе изчистен пред голлинията.

В следващия кръг "артилеристите" посрещат Лестър на „Емирейтс”, докато Уулвс ще гостува на Шефийлд Юнайтед.