СЕНЗАЦИЯ: Саутхемптън повали Сити с гол от центъра (ВИДЕО)

"Гражданите" разочароваха с представянето си и записаха девета загуба за сезона

Саутхамптън сензационно спечели с 1:0 домакинството си Манчестър Сити от 33-ия кръг на Висшата лига. "Светците" и отбелязаха гол от центъра, дело на Че Адамс в 16-ата минута. "Гражданите" също имаха своите шансове в мача, но като цяло разочароваха с представянето си.

Още в 6-ата минута Че Адамс намери Редмънд на далечната греда, но Гарсия успя да блокира изстрела му. В 16-ата минута обаче, Саутхемптън излезе напред и то по впечатляващ начин.  Стюарт Армстронг отне от Александър Зинченко в средата на терена, след което подаде към Адамс, който видя, че Едерсон е напуснал голлинията си и със страхотен прехвърлящ удар от около 35 метра, а дори и повече, преодоля вратаря, за да вкара първия си гол за южняците.

Бернардо Силва опита да спечели дузпа в 21-ата минута , но падна твърде лесно в наказателното поле и реферът подмина ситуацията. Гостите се активизираха и в 30-ата минута като по чудо не вкараха.

В 44-ата минута Дани Ингс засече от въздуха, но не успя да реализира втория гол за домакините, които все пак водеха с 1:0 на почивката.

Втората част започна с натиск на гостите. Маккарти спаси удари на Габриел Жезус и Давид Силва. Логично Гуардиола пусна в игра Кевин де Бройне и Фил Фодън.  Удар на Бернардо Силва мина малко встрани след рикошет, а след това Жезус стреля с глава право в ръцете на Маккарти. Последва и изстрел над вратата от Де Бройне.

Последва отлична ситуацията за домакините, след като Армстронг се оказа на чиста позиция на границата на наказателното поле, но стреля в средата на вратата и Едерсон изби с крак.

В последните секунди Де Бройне получи шанс от пряк свободен удар, но прати топката в стената и това означаваше девета загуба за Манчестър Сити през сезона и впечатляващ успех за домакините.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел