Кой ще спечели Лига Европа?

07 юли 2020 19:52

ЧУДОТО Е ФАКТ! Осакатеният от COVID 19 Черно море надви Арда! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Черно море победи с минималното 1:0 Арда в полуфинален двубой за седмото място в efbet Лига.

В герой за домакините се превърна Исмаил Иса, който отбеляза единственото попадение през първата част. Отборът на варненци беше разтърсен от цели 16 болни от COVID-19 часове преди днешния си мач, но успя да покаже силна психика и да постигне ценната победа.

Тя дойде още по-трудно и заради съдийската бригада, която се опитваше да помага всячески на Арда по време на цялата среща, но и това не даде резултат.

Успехът за "моряците" означава, че те ще срещнат на финала някой от двойката Ботев Пд – Етър, които играят от 21:00 часа днес.

В 14-ата минута дойде първото интересно положение, когато Румен Руменов получи в наказателното поле и стреля силно, но Митрович успя да избие в ъглов удар.

Четири минути по-късно нападателят на "моряците" Исмаил Иса развинти Милен Стоев, след което изключително технично прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите от Кърджали за 1:0.

В 41-ата минута отново Иса направи много добър пробив отляво и центрира по земя към Матиас Курьор, който стреля без подготовка, но право в тялото на Пламен Крумов.

Малко след началото на втората част  Денислав Ангелов бе изведен сам срещу вратаря от Матис Курьор, но младият нападател не успя да намери очертанията на вратата от близка дистанция.

В 62-ата минута Иса и Жордао направиха добра комбинация, която завърши с центриране на португалеца, но Стоев се намеси решително преди кълбото да попадне в краката на Ангелов. Секунди по-късно Жордао получи измислен втори жълт картон и остави "моряците" с човек по-малко.

Седем минути по-късно резервата Ахмед Осман получи удобна топката на границата на наказателното поле, но шутира право в ръцете на Миоград Митрович. Maлко преди края Станчев беше близо да реши всичко с втори гол, но не успя да насочи топката във вратата.

В 89-та минута топката отново попадна в мрежата на гостите след удар на Иса, но съдията Радослав Гидженов отсъди несъществуващ фаул и лиши домакините от заслужена по-категорична победа.

Черно море - Арда 1:0