ПОЛПОЗИШЪН ЗА ЛИГА ЕВРОПА! ЦСКА с драматичен обрат на "Лаута"! (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" губеха до 81-та минута срещу осакатения тим на Локо, но стигнаха до трите точки в 95-та

ЦСКА е в полпозишън за Лига Европа след драматичен обрат с 2:1 срещу Локомотив (Пд) на "Лаута". "Червените" губеха до 81-ата минута срещу осакатения тим на домакините, но с попадения на Тиаго и Али Соу стигнаха до изключително важен успех. "Армейците" са втори с три точки пред Левски. Това значи, че в последния кръг ги устройва и равенството. В неделя ЦСКА приема Берое, докато "сините" са домакини на Локо Пд.

Домакините бяха без седем от героите, които изведоха тима до Купата на България преди осем дни. Именно последвалите празненства доведоха до масова зараза с COVID-19 при"„черно-белите". По последни данни болни са 11 играчи. Аут от групата за днешния мач бяха капитанът Димитър Илиев, Павриз Умарбаев, Бирсент Карагерен, Момчил Цветанов, Анте Аралица, Милош Петрович и героят от финала за Купата - Илко Пиргов. В хода на срещана това обаче не си пролича.

"Червените" започнаха по-агресивно и още във втората минута можеха да открият резултата. Диниш Алмейда сбърка, топката попадна в Али Соу, който отправи изстрел от границата на наказателното поле, но Мартин Луков спаси. Домакините отговориха с удар на Лукас Салинас който мина встрани от вратата на Бусато

Най-добрата възможност пред ЦСКА се откри в 20-ата минута, когато Тиго отправи мощен снаряд към вратата на Локомотив. Мартин Луков закачи топката, която разтресе напречната греда и тупна пред голлинията преди вратарят да я захлупи. Пет след това Еварндро не успя да засече на празна врата центриране на Енрике.

В 28-ата пък отличен пробив на Салинас завърши с удар към вратата на ЦСКА, който Бусато извади в корнер. В следващите минути Локомотив държеше съперника далеч от вратата си. "Червените" така и не можаха да намерят противодействие на отличната преса на домакините и първото полувреме вървеше към скучен завършек. Все пак в добавеното време добра комбинация между Рафаел и Мазику завърши с подаване къв връхлитащия в наказателното поле Кристиян Малинов, чийто удар обаче не уцели вратата.

ЦСКА започна по-активно и второто полувреме. В 49-ата минута Тиаго се промъкна зад гърба на Давид Малембана и пробва шут от малък ъгъл, но неточно. В 55-ата португалецът направи опит да изненада Луков с удар извън наказателното поле. И този път топката мина встрани от вратата.

Така се стигна до 61-ата минута, когато фрапантна грешка на капитана на ЦСКА Петър Занев, която позволи на Лукос Салинас да открие резултата - 1:0. Малко след това удар на Доминик Малонга срещна тялото на Петър Занев и излезе в корнер. Домакините дори поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена от Ивайло Стоянов.

"Червените" все пак стигнаха до изравнителен гол. Той падна в 81-ата минута от дзупа, която беше отсъдена за нарушение на Петър Витанов срещу Кристиян Малинов в наказателното поле на "черно -белите". Зад топката застана Тиаго, а ударът му непосилен за Луков - 1:1.

В 87-та минута Локомотив вкара гол, който бе отменен заради засада. В заключителните минути ЦСКА натисна, а Луков отрази опасен удар на Тиаго от фаул. Последваха и две разбърквания в наказателното поле на домакините след центрирания от ъглов удар, но защитата на Локомотив се справи.

В добавеното време на среща Али Соу донесе успеха на ЦСКА. Нападателят се разписа във втори пореден мач за “червените”, след като бе изведен от Ахмед Ахмедов и сам срещу Луков стреля мощно и опъна мрежата. Попадението доведе до напрежение между боса на Локомотив Христо Крушарски и главния мениджър на гостите Стойчо Стоилов, които си размениха остри реплики на трибуните.

ЛОКОМОТИВ ПД - ЦСКА 1:2
1:0 Лукас Салинас (61)
1:1 Тиаго (81-д)
1:2 Али Соу (90+5)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛОКОМОТИВ ПД: 71. Мартин Луков, 5. Дейвид Малембана, 4. Акинсола Акиниеми, 25. Лукас Масоеро, 34. Петър Витанов, 15. Валентино Пулиезе, 50. Йосип Томашевич, 44. Николай Николаев, 16. Лукас Салинас, 23. Доминик Малонга, 61. Диниш Алмейда

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 3. Жеферсон, 10. Евандро, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 17. Енрике Рафаел, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригез, 22. Али Соу, 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов

90+6 - Край на мача!

90+5 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Али Соу прави обрата пълен след асистенция на Ахмед Ахмедов!

90+4 - Жълт картон за Мартин Луков

90+3 - Евандро засече центриране от корнер, но ударът му с глава мина над вратата

90+1 - Много добро изпълнение на фаул от Тиаго затрудни максимално Луков, който извади топката в корнер. След изпълнението му топката достигна до Занев, чийто удар с глава се отби в гредата. В тази ситуация обаче имаше и засада

80 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Тиаго изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кристиян Малинов в наказателното поле на Локо Пд!

70 - Жълт картон за Акинсола Акиниеми

63 - Удар на Доминик Малонга срещна тялото на Петър Занев и излезе в корнер. Домакините дори поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена от Ивайло Стоянов

61 - ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ ПД! Салинас се разписа след грешка на Петър Занев!

55 - Нов опит на Тиаго да изненада Луков с удар извън наказателното поле, но и този път топката мина встрани от вратата

49 - Тиаго се промъкна зад гърба на Давид Малембана и пробва шут от малък ъгъл, но не намери целта

46 - Начало на второто полувреме

45+2 - Край на първото полувреме

45+1 - Добра комбинация между Рафаел и Мазику завърши с подаване към връхлитащия в наказателното поле Кристиян Малинов, чийто удар обаче не уцели вратата

41 - Николай Николай също получава жълт картон

38 - Жълт картон и за Валентино Пулиезе от Локо Пд

34 - Жълт картон за Жеферсон

28 - Отличен рейд на Салинас завърши с шут към вратата, Бусато обаче отрази удара му

25 - Соу и Мартин Луков последователно се разминаха с центриране на Енрике, а накрая и Еварндро не успя да засече топката в опразнената врата

20 Шанс за ЦСКА! Тиаго отправи мощен шут от дъгата, Мартин Луков закачи топката, която разтресе напречната греда и тупна пред голлинията преди вратарят на домакините да я захлупи

15 - Салинас получи пас от Томашевич на границата на пеналта, елиминира Занев, но си повече дълго топката и вратарят на ЦСКА я улови