СЛЕД КАТО ЗАГУБИ ТИТЛАТА: Барса удави мъката с бой по Алавес (ВИДЕО)

Лионел Меси вкара два гола, счупи рекорд по асистенции

Барселона спечели с 5:0 гостуването си на Алавес в мач от 38-ия кръг на Ла Лига. Мачът беше без значение и за двата отбора, след като каталунците загубиха битката за титлата по-рано тази седмица, а за съперникът им нямаше опасност да се озове под чертата.

Гостите започнаха вихрено мача. Удар на Рики Пуч се отби в гредата. В 12-ата минута същото се случи и след шут на Видал. Четири по-късно Меси също пропусна. Последва нова опасност, при която Луис Суарес изскочи на стрелкова позиция, но Роберто Хименес спаси.

В 24-ата минута Меси центрира, Ансу Фати изпревари защитник и вкара - 0:1. Това беше асистенция номер 21 за аржентинеца през сезона, което е нов рекорд в историята на испанския футбол. Три-по късно Луис Суарес получи топката зад защитата, но ударът му не беше достатъчно прецизен.

Каталунците удвоиха преднината си в 34-ата минута. Рики Пуч  видя връхлитащия в наказателното поле Меси и му подаде. За аржентинеца не беше проблем да преодолее Хименес. Това беше попадение номер 24 за аржентинеца в Лигата.

В края на полувремето Луис Суарес вкара трети гол. Меси подаде към Жорди Алба, който асистира на уругваеца - 0:3.

През втората част каталунците продължиха да атакуват и резултатът бе увеличен в 57-ата минута. Продължителна атака на гостите завърши с подаване на Рики Пуч към влизащия на скорост Нелсон Семедо. Защитникът овладя и шутира към левия ъгъл - 0:4.

В 75-ата минута Меси се разписа за втори път в срещата. Жорди Алба напредна отляво и центрира в наказателното поле. Там, около точката на дузпата, Лео засече подаването и успя да прати топката във вратата. Така нисичкият аржентинец записа попадение №25 този сезон.

Най-доброто положение за домакините бе в 83-ата минута. Балонно подаване прехвърли защитата на Барса и стигна до Хоселу, който се опита директно с глава да опъне мрежата на днешния рожденик Нето. Топката обаче мина покрай дясната греда.