Бенитес поема Фламенго?

Бенитес поема Фламенго?

Специалистът може да замени Жорже Жезус в Бразилия

 Новият старши треньор на Фламенго може да бъде испанският специалист Рафаел Бенитес.

Новината съобщи италианският журналист Николо Шира в социалната мрежа "Twitter". Страните са започнали предварителни преговори.

Досегашният наставник на бразилския тим Жорже Жезус напусна в посока Бенфика.

60-годишният Бенитес сега е начело на китайския клуб на Далиан. Преди това той ръководи Валядолид, Екстрамадура, Осасуна, Тенерифе, Валенсия, Ливърпул, Интер, Челси, Наполи, Реал Мадрид и Нюкасъл. Двукратен шампион на Испания, победител в Шампионската лига, Лига Европа, Купата на УЕФА, Суперкупата на УЕФА и Световното клубно първенство, носител на ФА Къп и купата на Италия.

Аржентина загрява с Мавритания за Мондиал 2026

Световните шампиони трябваше да играят срещу европейския първенец Испания на „Финалисима“ в Катар

Легенда на Мексико се завръща в националния отбор за Мондиал 2026

40-годишният вратар отново застава под рамката на вратата

Пропаднаха контролите на Палестина

Заради конфликта в Близкия изток

Инфантино: Световното ще се проведе по график

Президентът на ФИФА Джани Инфантино увери, че Световното първенство ще се проведе по график, без промени в последния момент, въпреки продължаващото напрежение между САЩ и Иран.

Сенегал брани купата на Африка в Лозана

Сенегалската футболна федерация (FSF) обяви, че е дала мандат на адвокатите си да сезират Арбитражния спортен съд в Лозана, след като на националния отбор бе отнета континенталната титла от Купата на африканските нации и бе връчена на домакина Мароко, предаде АФП.

Правителството на Сенегал призова за независимо международно разследване след отнетата титла

Правителството на Сенегал призова за независимо международно разследване по подозрения за корупция в Африканската футболна конфедерация (CAF), след като титлата на страната от Купата на африканските нации беше отнета, съобщава агенция Ройтерс.