Вихрен победи юношите на Пирин

Контролата в Лебница приключи при резултат 2:1

Трета поредна победа постигна мъжкият отбор на Вихрен (Сандански) от лятната си подготовка за новото първенство в Трета лига.

На отлично подготвения терен в село Лебница съперник бе отборът на Пирин (Благоевград) до 19 години.

Над 200 зрители останаха доволни от показаното от страна на футболистите и на двата отбора по време на двубоя.

От състава на младите „орлета” добри впечатления оставиха Христо Петров, Кръстьо Бонев и най-вече младият талант от петричкия район Мариян Вангелов, а от тима на Вихрен - Александър Якимов, Вальо Георгиев, Кристиян Николов, Владимир Кабранов, Иван Лазаров, Николай Георгиев, Иван Гюров и вратарят Веселин Ганев.

Срещата започна с натиск на санданските футболисти. В 4-та минута Кристиян Здравков се понесе по левия фланг с топката, видя свободния Методи Костов в наказателното поле на гостите, насочи кълбото към него и той от 5 метра го изпрати в мрежата за 1:0. Седем минути по-късно снажният централен нападател на „орлетата” Мариян Вангелов навлезе в наказателното поле на домакините и шутира опасно, но противниковият вратар Веселин Ганев прояви голямо майсторство.

В 20-ата минута Александър Якимов, който бе най-добър на терена от „гладиаторите“, получи топката далеч пред наказателното поле на „орлетата“ и с инженерна точност я изпрати в долния десен ъгъл на Александър Марковски за 2:0. За период от 5 минути Вальо Георгиев, Кристиян Николов и Александър Якимов отблизо затрудниха стража на Пирин. Две минути преди края на първото полувреме триходова комбинация на гостите между Мариян Вангелов и Кръстьо Бонев завърши с гол на Христо Петров за 2:1.

През втората част на срещата наставникът на Вихрен Здравко Лазаров пусна нов състав на терена. В 49-та минута Мариян Вангелов изведе Христо Петров в наказателното поле на Вихрен, но там стражът на домакините изпревари младия нападател. На два пъти гредите помогнаха на вратаря на „орлетата“ след удари на Иван Лазаров и Николай Георгиев. До края на мача не се стигна до отбелязване на нов гол и така с резултат 2:1 отборът на Вихрен записа трета поредна победа в контролите.

В събота футболистите на тима ще играят на градския стадион в Разлог срещу местния Пирин в четвъртия си контролен мач.

Спарингът в Лебница наблюдаваха и фенове от Петрич, които истински съжаляваха, че по известни причини Александър Якимов, Владимир Кабранов, Иван Гюров и младият талант Мариян Вангелов не са с фланелката на Беласица.