Сузуки спечели първата си победа в Moto3

Лидерът в генералното класиране Алберт Аренас пък катастрофира и не завърши

Тацуки Сузуки (Япония, SIC58 Squadra Corse - Honda) спечели първата си победа в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като триумфира в клас Moto3 от Гран при на Андалусия. Лидерът в генералното класиране Алберт Аренас (Испания, Solunion Aspar Team Moto3 - КТМ) пък катастрофира и не завърши.

Сузуки започна от полпозишън във втори пореден уикенд, но след като се свлече в класирането на предното състезание на Херес, този път той си взе бележка. Само преди седем дни отборният директор Паоло Симончели нарече представянето му "срамно", а днешното бе брилянтно. Японецът не загуби първото място за повече от половин обиколка и завърши 0.064 секунди пред Джон Макфий (Великобритания, Petronas Sprinta Racing - Honda).
Трети финишира Селестино Виети (Италия, SKY Racing Team VR46 - KTM) с 0.134 секунди изоставане.

Аспар, който спечели на Лосейл и Херес, катастрофира в завой номер 11 само осем обиколки преди края. Той бе отнесен в медицинския център на носилка, но напусна на крак след прегледа. Испанецът е с изкълчен глезен и охлузвания.