Олимпийските съоражения в Токио отварят врати за спортисти и обикновени хора

Олимпийските съоражения в Токио отварят врати за спортисти и обикновени хора

От понеделник новопостроеният център по кану-слалом е първият, който приема свободно посетители

 Спортните съоръжения в Токио, в които в момента трябваше да се провеждат XXXII Летни олимпийски игри, се отварят за използване от федерации и обикновени граждани от днес, пишат медиите в Япония.

От понеделник новопостроеният център по кану-слалом е първият, който приема свободно посетители. В средата на другия месец и плувният център "Тацуми", където ще се играе турнирът по водна топка, ще бъде на разположение на жителите и гостите на японската столица. Токийската община съобщи, че в следващите месеци ще бъдат отворени и другите спортни центрове, макар че тези планове зависят силно от разпространението на коронавируса в страната.

Чрез по-ранното отваряне на спортните съоръжения местните власти се опитват да компенсират част от загубите, които понесоха след отлагането на Игрите за лятото на 2021 година. Япония вече похарчи 1,35 трилиона йени, което се равнява на 12,6 милиарда долара, преди да се стигне до отлагането им за догодина.

От Международния олимпийски комитет разкриха, че това забавяне ще доведе до загуби от 800 милиона долара за най-голямата спортна организация в света, докато японското правителство все още не е посочило размера на допълнителните разходи. Ако не бе коронавирусът, Олимпийските игри в Токио щяха да започнат миналия петък. Сега те трябва да стартират на 23 юли 2021 година.

Весела Лечева: България може да остане без флаг за Олимпийските игри

БОК може да понесе нови санкции, предупреди Весела Лечева

Бахрейн за първи път ще бъде домакин на Световно първенство по борба

Бахрейн за първи път ще бъде домакин на Световно първенство по борба през 2026 година, обявиха от международната федерация.

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

С две ремита и загуба приключи българското участие на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ в Самарканд. 

България със 7 медала от третия ден на СП по канадска борба в Албена

Българските представители спечелиха седем медала (3 златни и 4 сребърни) в третия състезателен ден на Световното първенство по канадска борба, което се провежда в Албена.

И НСА посрещна своите първокурсници

Красимир Петков подчерта колко важна е отговорността на всеки студент пред самия себе си

Весела Лечева гост на държавното първенство по ловна стрелба

Федерацията създава отлични условия за развитието на този атрактивен спорт

Зам.-министър Петър Младенов: Образованието е най-сигурната инвестиция в бъдещето на всяко дете

В рамките на събитието беше открита и новоизградена спортна площадка

Валентина Георгиева остана на крачка от медалите в Париж

Двукратната европейска сребърна медалистка Валентина Георгиева зае четвърто място на финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика във френската столица Париж

Първи медал за България от Световното по канадска борба в Албена

Стефан Стефанов донесе първия медал от Световното първенство по канадска борба, което започна в Албена.