Локо Пловдив взима защитник от ПСЖ

Локо Пловдив взима защитник от ПСЖ

Акрапович е отхвърлил от състава си французина Мохамед Брахими

 Нов футболист ще се присъедини към подготовката на Локомотив (Пловдив) днес. Става въпрос за родения на 6 септември 1997 година французин Муса Сумаре. Той е израснал в Париж, но родителите му са от Мали. Според един от най-популярните спортни интернет портали transfermarkt.com Сумаре е започнал тренировки с втория отбор на Пари Сен Жермен в началото на месеца. Възможността обаче да подсили носителя на Купата на България и да се наложи в елитна футболна дивизия го е поблазнила и заедно с агентите си той е организирал пътуването си до София, за да може да мине проби в състава на Бруно Акрапович.

Сумаре е започнал кариерата си в Ред Стар, но първите му изяви при мъжете са в италианския Нурезе, след което минава през Виртус Бергамо и швейцарския Киасо преди да се върне във Франция и да остане един сезон в Шатору (Лига 2). Последният му клуб е Бобини, който напуска заради кризата с COVID-19.

Сумаре може да играе на три позиции, като най-добре се чувства в зоната на десния защитник. Използван е и като десен външен и ляв външен халф. Впечатлява със сериозната си физика и атлетизъм.

В същото време стана ясно, че Акрапович е отхвърлил от състава си французина Мохамед Брахими, който в момента кара проби в Царско село. Спортно-техническото ръководство продължава да търси вътрешен халф и нападател.

Официално: Халф подписа нов договор с ЦСКА

Петко Панайотов се обвърза дългосрочно с "червените"

Опитни шведски треньори влязоха в щаба на Пер-Матиас Хьогмо

Вижте имената им

България U16 ще изиграе две контролни срещи с Унгария

Двете проверки ще са на 25 и 27 ноември

Добра и неприятна новина за треньора на Черно море

Треньорът на Черно море Илиан Илиев обяви, че централният бранител Живко Атанасов ще успее да се възстанови за съботното гостуване на Ботев в Пловдив

Официално: Берое се раздели с треньора си

Заралии обявиха раздяла с Алехандро Сагерас

Борислав Михайлов е приет по спешност в болница

Бившият президент на Българския футболен съюз и бронзов медалист от САЩ'94 Борислав Михайлов е приет в софийската болница "Токуда"

ОФИЦИАЛНО: Кайо Видал също преподписа с Лудогорец

Още един основен футболист на Лудогорец - Кайо Видал, удължи договора си с клуба, обявиха „орлите“

ИЗВЪНРЕДНО: Левски призна за нов интерес от "Спорт Републик"!

Вижте подробности тук

Соле се върна към кошмарния 24 ноември в Гьозтепе

Полузащитникът на Славия Исак Соле публикува поредица емоционални сторита в Instagram