Марек завърши 2:2 в Разлог срещу местния Пирин

"В събота ще гостуваме на Септември в Симитли от 19 часа”, сподели Светльо Георгиев

Седмия си контролен мач от лятната подготовка мъжкият отбор на ФК Марек от гр. Дупница изигра в Разлог срещу местния Пирин. През първите няколко минути възпитаниците на Светльо Георгиев заиграха на по-високи обороти, по-смислено и това даде своя резултат. В 8-ма минута при бърза контраатака на гостите опитният нападател Димитър Чечев не сгреши за 0:1. При ответна атака на домакините Петър Попадиин насочи топката към  Николай Николов-Хаджи, който я отклони в мрежата на Марек за 1:1. До края на полувремето непростими пропуски за Марек направиха Димитър Чечев, Александър Близнаков, Димитър Панталеев, Веско Любомиров. Техните удари бяха отразени по невероятен начин  от стража на Пирин.

Втората част на срещата отново започна добре за отбора на Марек. В 55-та минута Димитър Панталеев бе спънат в наказателното поле на домакините и отсъдения 11-метров наказателен удар бе реализиран от Димитър Чечев за 1:2. Наставникът на гостите Светльо Георгиев даде шанс на футболистите ат резервната скамейка. При това положение качеството и темпото на игра спадна. В 75-та минута при контраатака за тима от Разлог Цветан Варсанов изведе отдясно Красимир Шапкаров пред наказателното поле на гостите и петричкият нападател не сгреши за 2:2. До края на срещата Веско Любомиров , Димитър Панталеев и Александър Близнаков изскочиха в удобни позиции за отбелязване на гол, но това не се случи защото отново стража на Пирин бе на висота.

„Доволен съм от желанието и старанието на всички, на които гласувах доверие в този мач. В събота ще гостуваме на Септември в Симитли от 19 часа”, сподели Светльо Георгиев.

Пирин и Ботев Враца откриват плейофната фаза в първенството

Срещата е днес от 20:00ч.

Черно море се прицели в Пламен Илиев?

Иван Дюлгеров най-вероятно напуска след края на сезона и "моряците" се оглеждат за заместник

ЦСКА ще удари за втори път Левски в дербито

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града