СЛЕД ДРАМА С ДУЗПИ: ПСЖ празнува домашен требъл! (ВИДЕО)

Рекордна десета Купа на лигата за парижани, Кейлор Навас герой

ПСЖ спечели Купата на Лигата във Франция и записа домашен требъл този сезон. Във финала столичани победиха Лион с 6:5 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 0:0.

Трофеят е десети за ПСЖ, което е рекорд за клуба. В герой за победителите се превърна Кейлор Навас, който хвана удара от бялата точка на Траоре. Това беше и единствената грешка за Лион при дузпите. От тимът на Томас Тухен не сбърка никой.

Парижани станаха шампиони още в началото на май, след като първенството беше окончателно прекратено заради паднемията от коронавирус и временното класиране беше прието за крайно. Миналата седмица пък ПСЖ победи с 1:0 Сент Етиен във финала за Купата на страната.

Мачът на "Стад дьо Фарнс" тази вечер не предложи високо качество, положенията пред двете врати пък бяха много малко. Неймар пробва изстрел в 8-ата минута, но не уцели вратата. В края на полувремето отлична намеса на Антони Лопес не позволи на топката да влезе в мрежата му.

В 50-ата Мемфис Депай шутира от границата на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата. Лион имаше възможност да открие резултата в 82-ата минута когато Корне стреля, но Навас спаси отбора си от попадение.

В 87-ата минута Неймар стреля опасно под гредата, а Лопес отново остави отбора си в мача.

В продълженията на срещата двата се стараеха да не сбъркат, а най-чистото положение пропиля Неймар, който от пряк свободен удар в 120-ата минута не намери целта, а при нарушението Рафаел получи червен картон.