Лудогорец и Локо (Пд) откриват битките от новия сезон със спора за Суперкупата

Лудогорец и Локо (Пд) откриват битките от новия сезон със спора за Суперкупата

Срещата е потворение на финала за трофея от миналата кампания, който разградчани спечелиха

 Днес в 20:30 часа отборите на Лудогорец и Локомотив (Пловдив) ще поставят началото на новия сезон в българския футбол с битката за Суперкупата на България. Традиционно това е сблъсък между шампиона на страната и носителя на Купата на България.

Това ще е 17-ото издание на Суперкупата, като разградчани ще опитат да спечелят 5-ия си трофей, докато пловдивчани ще търсят втори такъв.Всъщност този двубой ще е повторение на миналогодишното издание на Суперкупата, когато отново Лудогорец и Локомотив (Пловдив) се изправиха един срещу друг. Тогава победата отиде на сметката на "Орлите", които се наложиха с 2:0.  Тези съперници играха един срещу друг и през 2012 година, като и тогава "зелените" победиха с 3:1. Сега "Смърфовете" ще търсят реванш за тези две загуби.

Статистиката показва, че в мачовете за Суперкупата по-често трофеят отива при шампиона. Това се е случвало в 10 от досегашните издания. В другите 6 случая победител е бил носителят на купата.Макар мачът да е без публика, Лудогорец ще има на своя страна и домакинското предимство, тъй като този път срещата не е на неутрален терен, а ще се играе на "Хювефарма Арена" в Разград.

Разградчани имат доста кадрови проблеми и ще излязат в много по-различен състав, от този, с който бяхме свикнали през миналия сезон. Някои от титулярите си тръгнаха от тима, а други като Вандерсон и Пламен Илиев са контузени. Стефан Баджи и Сисиньо пък са наказани и също няма да бъдат на разположение на Павел Върба. Участието на Клаудио Кешерю също е под въпрос, тъй като не е напълно възстановен от контузията, която лекуваше.

ЦСКА с най-доброто във Варна срещу Черно море

Вижте групата на "червените"

Годой изпревари Икарди и Лаутаро Мартинес

Леандро Годой е човекът под пара в ЦСКА, като в последните 3 мача той вкара общо 6 гола и е с основен принос за отличната форма на „червените“, които натрупаха 8 поредни победи във всички турнири и сега на „Тича“ се целят в девета

НА ЖИВО: Локо Сф - Ботев Пд 2:1

Първия съботен мач от програмата следете тук

Генчев предупредил от играчите си преди мача с Ботев Пловдив

Треньорът на Локомотив (София) Станислав Генчев е провел разговор с един от основните си футболисти преди домакинството на Ботев (Пловдив)

Лицензът на националния селекционер изтича

Този на младежкия селекционер също

Шеф на ФКСБ се подигра с Ботев и Балоянис

Михай Стойка отрече, че румънският гранд има интерес към гръцкия защитник

ЦСКА с амбициозна трансферна цел

"Червените" в конкуренция с Рейнджърс за норвежки халф

Локомотив Пловдив приема Арда в интригуващ двубой

Срещата е днес от 15:00 часа

Локо София срещу Ботев Пловдив в здрав сблъсък

Станислав Генчев се изправя срещу Херо в "Надежда"