Министър Кралев награди призьорите в юбилейното издание на плувния маратон „Галата-Варна“

Министър Кралев награди призьорите в юбилейното издание на плувния маратон „Галата-Варна“

Победител при мъжете стана 18-годишният Йордан Янчев от Сандански

 Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди най-добре представилите се плувци в 80-то издание на маратона “Галата-Варна”. В международната надпревара, която се проведе под патронажа на министър Кралев, се включиха над 220 участници. Организатори на форума са ВМС на Република България, Община Варна и плувният шампион на страната ПСК „Черно море“. Председател на Организационния комитет на юбилейното издание бе кметът на Варна Иван Портних. 

 
Победител при мъжете стана 18-годишният Йордан Янчев от Сандански, който измина разстоянието между нос Галата и плаж Офицерски-Изток за 53 минути и 37 секунди. След него останаха Радостин Кръстев и Георги Колев. При жените трасето от 4500 метра най-бързо преодоля Василики Кадоглу от Варна с време 61 минути и 13 секунди. Тройката допълниха Ева Христова и Петя Бонева. За първи път в историята на маратона участниците финишираха на плажната ивица, където спортният министър Красен Кралев и носителят на 11 Световни купи по плувен маратон Петър Стойчев посрещнаха най-бързите плувци. Награди от състезанието получиха най-добре представилите се момичета и момчета до 18 г. Отличени бяха и най-предно класиралите се варненски участници в маратона. Организаторите бяха осигурили награден фонд от 12 000 лв. за призьорите. В церемонията по връчването на призовете се включиха още кметът на Варна Иван Портних, областният управител Стоян Пасев и командирът на ВМС контраадмирал Кирил Михайлов.
 
 
Министър Кралев поздрави организаторите и състезателите за това, че продължават да поддържат интереса към едно от емблематичните състезания на Варна. Най-старата плувна надпревара у нас се провежда от 1939 г. насам, като старт няма единствено през 1944 г.
 
 
През тази година плувният маратон “Галата-Варна” се проведе съобразно изискванията, наложени от епидемичната обстановка в страната. По предложение на главния съдя Вили Цеков контролното време за преминаване на трасето беше увеличено на 100 минути, за да могат повече плувци да преплуват успешно дистанцията.
 
 
Пет победи за българските шахматистки в деветия кръг на Европейското

Нургюл Салимова разделя третото място в Батуми

Синовете на Румяна Нейкова и Миглена Маркова ще бъдат в една лодка за СК в Пловдив

Още една българска двойка ще участва в състезанието

Нургюл с победа в VIII кръг на Европейското по шахмат

Начело в класирането със 7 точки излезе испанката Сабрина Вега

Над 700 плувци взеха участие на осмия турнир "Златоперки"

Най-добрите плувци от осмия турнир "Златоперки" в петте възрастови групи при момичетата и при момчетата получиха купи за своите постижения в много сериозната конкуренция на общо 743-ма състезатели, взели участие в турнира, организиран от ПК "Левски" на басейна "Спартак" в София. 

Йонас Вингегор спечели Джиро Д'Италия!

Йонас Вингегор без изненада е големият победител в 109-ото издание на колоездачната Обиколка на Италия, което започна с исторически три етапа в България

Ансамбълът на България остана без медал на Европейското по художествена гимнастика

Отборът на Испания, който защити титлата си в многобоя, триумфира и на двата финала във Варна