Гладиаторите не допуснаха загуба и в Перник

Вихрен Сандански направи 1:1 с Миньор в контрола

Много авторитетно равенство постигнаха футболистите на Вихрен Сандански срещу втородивизионния Миньор Перник като гости. Александър Якимов, Владимир Кабранов, Николай Георгиев и Методи Костов обстрелваха опасно вратаря на Миньор, но той показа невероятен рефлекс и не допусна кълбото зад себе си. В 39-та минута Методи Костов бе спънат пред наказателното полепна домакините и главният съдия отсъди фаул. Майсторът на статични положения Владимир Кабранов извиси кълбото над изградената стена от страна на пернишките футболисти и кълбото облиза гредата отгоре над стража на Миньор. В края на първата част на мача при центриране от фаул Калоян Стефанов от домакините бе оставен непокрит и с глава изпрати топката в мрежата зад вратаря Димитър Пангев за 1:0.

През втората част на срещата имаше доста интересни моменти и пред двете врати. В 79-та минута Милен Златков бе повален в наказателното поле на домакините и отсъдената дузпа в полза на Вихрен бе реализирана от Методи Костов за 1:1. Този резултат се запази до края на срещата. Така възпитаниците на Здравко Лазаров-Електричката приключиха контролите от лятната подготовка на отбора без загуба. Те успяха да постигнат 4 победи , от които 3 като гости срещу Пирин Благоевград с 5:2, U-19 на Витоша Бистрица с 8:3 и Пирин Разлог – 4:0, домакинска победа срещу U-19 на Пирин Благоевград с 2:1. Единственият равен резултат 1:1 в последния контролен мач бе на стадиона на мира в Перник срещу местния Миньор.

От треньорския щаб на Вихрен Сандански определиха резултата като реален.