РЕШЕНО: Мачовете от Шампионска лига и Лига Европа започват с минута мълчаниe

РЕШЕНО: Мачовете от Шампионска лига и Лига Европа започват с минута мълчаниe

Европейските клубни турнири, които бяха прекратени през март, се подновяват в сряда и ще почетат жертвите на пандемията

Мачовете от Шампионската лига и Лига Европа ще започнат с минута мълчание в памет на жертвите на пандемията на коронавирус, съобщиха от УЕФА.

Европейските клубни турнири, които бяха прекратени през март заради разпространението на инфекцията с COVID-19, ще се подновят в сряда.

Върху фланелките на всеки играч на избрания от него език ще бъде написана думата "Благодаря", което ще се превърне в символ на признание на заслугите на организаторите на турнирите за възстановяване на обичайния футболен живот. Всички мачове ще започнат с минута мълчание в памет на жертвите на пандемията.

"Радвам се, че Шампионската лига и Лига Европа се завръщат, но не трябва да забравяме хората, чиято отдаденост и лична саможертва ни дадоха възможност да започнем да играем отново", заяви президентът на УЕФА Александър Чеферин.

Той добави, че много футболисти и футболни клубове са взели активно участие в благотворителни акции, набирайки средства за осигуряване на медицински консумативи и продукти от първа необходимост за всички, които се нуждаят от тях.

"Футболната благодарност не може да се опише с думи. Този безпрецедентен период ни научи, че футболът наистина може да бъде важно средство за добри дела", каза Чеферин.

Арсенал и Байерн си дават титанична среща за Шампионската лига

С девет мача днес ще бъде сложен край на петия кръг от основната фаза в турнира Шампионска лига.

ОБЗОР: Огромни изненади в мачовете от Шампионска лига

Проследихме купища обрати в първия ден от 5-ия кръг

Ювентус ликува в късна драма срещу Бодьо/Глимт (ВИДЕО)

“Златна резерва” на Лучано Спалети с основна заслуга за победата

Филип Кръстев с първи гол в Чемпиъншип! (ВИДЕО)

Българският национал се разписа за Оксфорд Юнайтед срещу Норич

Фантастичен Челси се разправи с Барса - 3:0 (ВИДЕО)

VAR отмени още 3 гола на "сините"

Мениджърът на Арсенал иска енергията от Висшата лига в Шампионската

Мениджърът на Арсенал Микел Артета призова както своите играчи, така и феновете да покажат същата енергия и отдаденост срещу Байерн Мюнхен в Шампионската лига, както направиха при победата над Тотнъм (4:1) през уикенда.

Алонсо призна за трудности в Реал М

Старши треньорът на Реал Мадрид Шаби Алонсо призна, че воденият от него отборът се намира в труден момент.

Арне Слот за представянето на Ливърпул: Абсурдно, но не и невероятно

Ливърпул ще опита да спре слабата си серия чрез двубоя от основната фаза на Шампионската лига срещу ПСВ Айндховен в сряда вечерта.

Бенфика и Юнион Сен Жилоаз  бият в Шампионската лига (ВИДЕО)

Бенфика и Юнион Сен Жилоаз постигнаха победи като гости в петия кръг от основната фаза на Шампионската лига. Португалците се наложиха с 2:0 над Аякс, докато отборът от Белгия спечели с 1:0 срещу Галатасарай.