Осмо място за Ивет Лалова в Полша

Осмо място за Ивет Лалова в Полша

Победителка с време 11.29 сек. е нидерландката Дафне Схипърс

Ивет Лалова завърши на осмо място в спринта на 100 метра от континенталния тур по лека атлетика за мемориал "Камила Сколимовска" в полския град Хожув. 36-годишната българка стартира слабо и не успя да се пребори за по-предно класиране, като финишира за 11.81 секунди.
 
Победителка с време 11.29 сек. е нидерландката Дафне Схипърс. Втора е полякинята Ева Свобода с 11.34, а трета - швейцарката Айла дел Понте.
 
За Лалова това бе предпоследен старт за сезон 2020. След два дни тя ще участва в бягането на нестандартната дистанция от 150 метра в Острава, след което ще се насочи към подготовката си за летните олимпийски игри в Токио догодина.
Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той

Клубовете-инициатори на извънредното общо събрание на БФЛА: Всички решения на сегашния т. нар. УС от 1 август досега са нелегитимни

Извънредното събрание ще се проведе въпреки бездействието на настоящото ръководство