Атлети от 10 държави идват на маратона в Кюстендил

Атлети от 10 държави идват на маратона в Кюстендил

Стартът на маратона ще бъде даден от президента на БФЛА

 Атлети от общо 10 държави ще вземат участие в първия маратон на Кюстендил, който ще се проведе на 13 септември 2020 г. Той включва дистанции от 42.195 км и 21.1 км. Класическата маратонска дистанция ще бъде национален и балкански шампионат по маратон. Всички любители на бяганията могат да се регистрират до 10 септември на www.runbulgar.com на двете дистанции, а за начинаещи бегачи и деца има трасе от 2 км.

Трасето на маратона е от две обиколки по 21.1 км през Кюстендилската долина и включва преминаване през седем населени места и забележителностите на Кюстендил.

Стартът на маратона ще бъде даден от президента на Българската федерация лека атлетика и АБАФ, както и действащ президент на Европейската атлетика Добромир Карамаринов и кмета на град Кюстендил Петър Паунов.

България ще бъде представена на маратона от националите Маринела Нинева, Христина Козарева, Шабан Мустафа и Димчо Мицов.

Наградният фонд на състезанието е 20 000 лв. В дните преди маратона в града ще има и спортен лагер за деца по инициативата “Да открием 100 таланта за атлетиката в България“.

Сянката на допинга наляга Кения - 500 атлети наказани за 10 г.

Проблемът с допинга в Кения продължава да хвърля сянка върху олимпийските амбиции на страната

Българската федерация по лека атлетика одобри бюджет за 2026 година

„Нашето желание е парите за 2026 г. да бъдат максимално увеличени“, заяви съобщи новият президент на централата Георги Павлов

Наш съдия на европейското по лека атлетика

България ще има съдия по спортно ходене на Европейското първенство по лека атлетика догодина.

Атлетите на Спартак Пл и Лудогорец спечелиха най-много медали на турнира „Плевенска панорама“

Младите състезатели на Спартак Плевен и Лудогорец Разград спечелиха най-много отличия на лекоатлетическия турнир „Плевенска панорама“.

Вписаха Георги Павлов като президент на Българската федерация по лека атлетика

Павлов беше избран за председател от новия Управителен съвет на БФЛА на 9 ноември

Ивет Лалова:  Ще продължа да подкрепям и защитавам атлетите

Ивет Лалова-Колио окачестви като неприятна изненада това, което се случи на Общото събрание за избор на ново ръководство на централата преди няколко дни.

Марион Джоунс се учи отново да ходи

Най-бързата жена на планетата в края на миналия и началото на този век – Марион Джоунс се учи отново да ходи.

Георги Павлов беше избран за президент на БФЛА

За вицепрезиденти бяха избрани доц. Гутев и д-р Димитров

Георги Павлов: Ще се погрижа на следващото събрание легендите ни да попаднат по право в УС

Ивет Лалова има място, обяви той