Фетел бил близо до отказване от Формула 1

Фетел бил близо до отказване от Формула 1

Германецът си намери отбор за следващия сезон

 Настоящият пилот на Ферари във Формула 1 Себастиан Фетел заяви преди началото на уикенда за Гран При на Тоскана, че той е било близо до прекратяване на своята кариера след края на настоящата кампания.

Както е известно, договорът на четирикратния световен шампион със Скудерия не бе подновен и той се оказа без пилотско място за следващата година. Фетел все пак ще остане на стартовата решетка поне през следващите два сезона, като това ще се случи с настоящия отбор на Рейсинг Пойнт, който ще бъде ребрандиран като Астън Мартин от началото на 2021 година.

Говорейки преди старта на уикенда на „Муджело“, в който неговият настоящ отбор ще отбележи своя старт номер 1000 във Формула 1, Фетел сподели, че наистина е бил близо до отказване, но потенциалът, който той е видял в Астън Мартин е направил решението му да остане сравнително лесно. Друг фактор, който е натежал в полза на оставане на четирикратния шампион е предстоящите промени в правилата в близките години, които ще имат за цел изравняване на представянето на отборите.

Първата промяна ще е още през 2021 година когато ще бъде въведен таван на бюджетите от 145 милиона щатски долара, преди през 2022 да бъдат въведени и новите технически правила. Техническите правила оригинално бяха предвидени за 2021 година, но тяхното влизане в употреба бе отложено с един сезон заради финансовата криза породена от глобалната коронавирус пандемия.

В състава на Астън Мартин Фетел ще замени Серхио Перес, който от своя страна сподели, че новината, че той няма да продължи с отбора въпреки наличието на договор до края на 2022 година му е дошла като гръм от ясно небе. В Силвърстоун Фетел ще си партнира с Ланс Строл, чието място малко или много никога не е било под заплаха, тъй като собственик на отбора е неговият баща Лорънс Строл.

Джак Крофърд вече е пилот на Астън Мартин

Сменя Фелипе Другович

Ръсел има любопитна клауза в новия си договор с Мерцедес

Джордж Ръсел разкри една важна подробност за новия си договор с отбора на Мерцедес, който беше обявен по-рано този месец, но без да се упоменава какъв е срокът на контракта

Съотборникът на Верстапен за догодина става ясен през декември

От Ред Бул ще обявят пилота си за 2026 г. на Гран при на Абу Даби

Хамилтън не разбира защо само той получи наказание в Мексико

Люис Хамилтън сподели, че е "малко лудо", че е бил единственият пилот, получил наказание за съкращаване на завой по време на Гран При на Мексико

Пиастри: Трябва да променя начина си на каране

Оскар Пиастри загуби лидерството във временното класиране в шампионата при пилотите във Формула 1 от съотборника си от МакЛарън Ландо Норис след Гран при на Мексико в неделя

Ландо: Това беше елементарно състезание

Ландо Норис спечели своята шеста победа за сезон 2025 във Формула 1 с триумфа си в Гран При на Мексико Сити, в която британецът практически води от старта до финала

Мастърклас на Норис в Мексико го прати на върха в битката за титлата (ВИДЕО)

Ландо Норис спечели своята шеста победа от началото на сезон 2025 във Формула 1, след като триумфира по доминантен начин в надпреварата за Гран При на Мексико Сити

Ландо Норис спечели квалификацията за Гран При на Мексико във Формула 1

Ландо Норис с „Макларън“ спечели квалификацията преди надпреварата за Гран При на Мексико.

Верстапен: Нямам никакво темпо, колата е трудна за каране

Макс Верстапен не очаква да се намеси в битката за челните позиции в днешното състезание за Гран При на Мексико Сити.