Ботас най-бърз след първата тренировка на Муджело

Ботас най-бърз след първата тренировка на Муджело

Леклер вдигна настроението във Ферари преди юбилейното им Гран при номер 1000

 Пилотът на Мерцедес Валтери Ботас записа най-доброто време в първата свободна тренировка преди Гран При на Тоскана във Формула 1. По този начин финландецът записа топ резултата в откриващата сесия за пети пореден състезателен уикенд.

Победителят от откриващата сезона надпревара за Гран При на Австрия даде време от 1:17.879, с което остана на 0.048 пред пилота на Ред Бул Макс Верстапен. С великолепно трето време днешната сесия завърши Шарл Леклер, който остана на 0.307 зад Ботас на старта на състезателния уикенд, в който Ферари ще отбележи своя старт номер 1000 в историята на Формула 1.

Четвърти в първите 90 минути на „Муджело“ остана лидерът в световния шампионат Люис Хамилтън с Мерцедес, като британецът остана на 0.530 зад своя съотборник. Последното място в топ пет бе заето от победителя в Гран При на Италия преди седмица Пиер Гасли с Алфа Таури, който остана на 0.797 от първото място.

Тренировката премина без големи инциденти, като единствено пилотът на Уилямс Никола Латифи изкара жълтите флагове малко преди края на сесията след като се завъртя на излизането от втория завой. Канадецът все пак успя да продължи своята програма без външна намеса, но завърши си заслужи глоба от 800 евро, след като превиши максималната скорост в пит лейна с над 7 км/ч.

 
Никола Цолов и Формула 2 пред дебют в Гран при на Канада

Писта “Жил Вилньов” е все по-реална алтернатива за шампионата на българина

Верстапен намекна за отказване: Струва ли си, след като не се наслаждавам?

Четирикратният шампион от Формула 1 Макс Верстапен обмисля бъдещето си в най-популярния моторен спорт след поредното разочароващо състезание този сезон

Спешна среща във Формула 1 след катастрофата на Беърман

FIA потвърди, че през април ще се проведат срещи, за да се обсъдят новите правила във Формула 1

Макс Верстапен пред напускане на Формула 1?

4-кратният световен шампион сподели, че вече не изпитва наслада от спорта

Антонели продължава да пише история във Формула 1

Той преодоля слабия си старт и загубата на пет позиции в началото, за да триумфира пистата „Сузука“.

Формула 1 вбеси феновете с пост в социалните мрежи

Формула 1 отново си навлече гнева на своите фенове, а повод за това стана поредна публикация на световния шампионат в Х