Томова се класира на полуфинал във Франция

Томова се класира на полуфинал във Франция

Първата ракета на България отнесе квалификантка

Виктория Томова се класира за полуфиналите на престижния турнир по тенис на червени кортове в Кан-сюр-Мер (Франция), който е с награден фонд 80 хиляди долара. Първата ракета на България победи квалификантката Дария Гаврилова (Австралия) с 6-3, 6-1.

25-годишната българка започна силно и поведе с 4-0 срещу бившата №20 в света. Във втората част софиянката продължи да доминира и със серия от пет поредни гейма триумфира след 1 час и 21 минути игра.

С успеха Томова си осигури 42 точки за класацията на WТА и 3580 долара от наградния фонд. За място на финала тя ще се изправи утре срещу водачката в схемата Сара Сорибес Тормо (Испания), която в момента е №78 в света.

Състезанието е последна проверка за първата ракета на България преди старта на квалификациите на "Ролан Гарос" 20202 в началото на следващата седмица.

Кузманов отпадна в Хърватия

Втората ракета на България загуби във втория кръг на сингъл на тенис "Чалънджър"

Иван Иванов с победа в Испания

17-годишният талант осъществи обрат срещу втория поставен Шон Кюенен

Коко Гоф елиминира в три сета Белинда Бенчич в Маями

Американката Коко Гоф се класира за полуфиналите на силния тенис турнира в Маями, след като трудно преодоля Белинда Бенчич от Швейцария в три сета - 6:3, 1:6, 6:3 за два часа и 15 минути на корта.

Синер разочарова домакините в Маями (ВИДЕО)

Яник Синер огорчи домакинската публика на турнира от сериите “Мастърс” в Маями, след като в мач от 1/8-финалите победи американеца Алекс Микелсен със 7:5 7:6(4) за 101 минути.

Иржи Лехечка “разплака” домакините в Маями (ВИДЕО)

Чехът победи Тейлър Фриц за място на 1/4-финалите

Един от най-добрите приятели на Алкарас сломи екзекутора му в Маями (ВИДЕО)

Квалификантът дори спаси мачбол и се класира за 1/4-финалите