Зам.-министър Стоян Андонов и спринтьорката Ивет Лалова откриха турнира "Открий шампиона в теб"

Зам.-министър Стоян Андонов и спринтьорката Ивет Лалова откриха турнира "Открий шампиона в теб"

Над 250 деца участват в състезанието

 Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов и най-добрата българска спринтьорка Ивет Лалова откриха третото издание на лекоатлетическия турнир "Открий шампиона в теб" на националния стадион "Васил Левски".

 
Над 250 деца участват в състезанието, организирано от "Ивет Лалова Спринт Академи". То се реализира по програма "Децата и спортният клуб" на Министерството на младежта и спорта (ММС).
 
 
"Изключително радостен съм да присъствам за трета поредна година на турнирa "Открий шампионa в теб". Поздравления за Ивет, че в тези трудни за спорта времена успя да организира това състезание. Благодарение на нея толкова много деца се докосват до спорта и им пожелавам да достигнат нейните успехи", каза заместник-министър Андонов в своето приветствие.
 
Ивет Лалова изказа своята благодарност към ММС и всички партньори за оказаната подкрепа в организирането на турнира. "Не знаех дали тази година ще успеем да организираме това събитие, но искам моето послание към всички бъдещи шампиони на България да бъде, че не трябва никога да се спират и да не се отказват пред нищо", заяви Ивет.
Саръбоюков с трето място в Острова

Атлет №1 на България  Божидар Саръбоюков се класира трети в скока на дължина на международния турнир Czech Indoor Gala в Острова (Чехия)

Саръбоюков срещу елита в Острава

Европейският шампион в зала Божидар Саръбоюков ще премери сили с най-сериозните си опоненти в скока на дължина на престижния турнир Czech Indoor Gala в Острава (Чех) тази вечер.

България кандидатства за две европейски първенства по лека атлетика

България официално е кандидат за две от най-престижните европейски прояви по лека атлетика.

Най-бързата в света беше арестувана за шофиране с превишена скорост

Олимпийската шампионка по 100 м Ша'Кари Ричардсън беше арестувана и обвинена в шофиране с превишена скорост във Флорида, съобщава органите на реда в САЩ, цитирани от агенция АП.

Софийският маратон ще е на 11 октомври

Софийският маратон ще се проведе на 11 октомври, съобщиха организаторите на най-масовото спортно събитие в столицата.

Сияна Бръмбарова покри норматив и за скок на височина

Българката вече си осигури място на скок на дължина