Яго Аспас поведе Селта към първа победа за сезона

Тимът срази Валенсия и излезе на второ място

Селта победи с 2:1 Валенсия в мач от втория кръг на Ла Лига и излезе на второ място във временното класиране с 4 точки. Валенсия е на четвърта позиция с три. Барселона, Реал Мадрид и Атлетико Мадрид все още не са изиграни нито един мач заради участието им във финалната осмица на Шампионска лига.

И двете попадения за успеха на Селта бяха дело на Яго Аспас, а Макси Гомес се разписа за Валенсия.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха ощев 13-ата минута. Нолито се справи с четирима играчи на Валенсия и изведе Яго Аспас, който мина покрай стража на „прилепите“, който излезе да го пресрещне и вкара в опразнената врата.

В началото на второто полувреме Валенсия успя да изравни. Вас с диагонално подаване намери Гомес, който с удар от воле матира Доменек.

Десет минути по-късно обаче Селта нанесе втория си удар. Яго Аспас се разписа за втори път в мача след перфектно изпълнен пряк свободен удар.