Как ще завършат вторите мачове на ЦСКА и Лудогорец в групите на Лига Европа?

20 септември 2020 20:20 Виктор Петков

ПО ШАМПИОНСКИ! Мощен Ливърпул разпиля Челси насред "Стамфорд Бридж" (СНИМКИ)

Шампионът на Англия Ливърпул взе първия си сериозен тест през сезона, след като победи с 2:0 Челси при гостуването си на "Стамфорд Бридж" от втория кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци бяха сериозно улеснени в задачата си от Андреас Кристенсен, който остави лондончани с човек по-малко за цялото второ полувреме, което донесе всички най-интересни събития в мача.

В първите десетина минути до нещо опасно не се стигна, като на няколко пъти Андрю Робъртсън центрира отляво, но без нещо повече да се случи.

Първият удар към една от двете врати дойде в 12-ата минута. Отправи го Джорджиньо Вайналдум, но неточно. В 14-ата минута вратарят на Челси Кепа Арисабалага отново показа своята неувереност, след като се опита да пресече една топка извън рамките на своето наказателно поле, но бе изпреварен от Мохамед Салах, който стигна до аутлинията и опита да намери Роберто Фирмино на близката греда, но бе блокиран от Андреас Кристенсен.

В 32-рата минута дойде и първият удар към вратата на Алисон. Вернер успя да преодолее Фабиньо, след което си освободи пространство за стрелба от границата на наказателното поле, но топката премина покрай лявата греда на бразилския страж. Шест минути след това Кай Хавертц излезе зад отбраната на Ливърпул, след което подаде към Вернер, който от чудесна позиция не успя да уцели вратата, но флагът на страничния рефер остана спуснат, но повторенията показаха, че халфът бе в положение на засада. Такава все пак беше отсъдена със закъснение.

В самия край на полувремето Джордан Хендерсън изведе с дълго подаване Садио Мане, който се откъсваше сам срещу Кепа, но Кристенсен задържа и събори сенегалския нападател. Първоначално на датчанина му беше показан жълт картон, но след като изгледа повторения на ситуацията, съдията Пол Тиърни промени решението си и изгони бранителя.

На почивката в игра за домакините се появи централния защитник Фикайо Томори на мястото на Кай Хавертц. За Ливърпул пък дебют направи Тиаго Алкантара, който замени капитана Джордан Хендерсън.

Пет минути след началото на втората част Ливърпул поведоха. Салах и Фирмино направиха двойно отдясно на наказателното поле, бразилецът навлезе в пеналтерията и центрира, а от точката за дузпа Мане изпревари Рийс Джеймс и с глава отбеляза във вратата на домакините.

Само четири минути след това сенегалецът реализира и втори гол, след кошмарна грешка на Кепа. Нападателят пресече топката след опит за подаване от испанския страж и на празна вратата покачи – 0:2.​

Малко повече от четвърт час преди края Челси получи шанс да се върне в мача. Тиаго задържа в наказателното поле Вернер и Тиърни посочи бялата точка. Зад топката застана Жоржиньо, който стреля ниско в десния ъгъл, но Алисон се намеси отлично и спаси.

Така Ливърпул събра шест точки и се изравни с Евертън, Арсенал и Кристъл Палас на върха, докато Челси остава с трите си точки от успеха над Брайтън в първия кръг.

Челси - Ливърпул 0:2