Марек измъкна точка от Беласица на "Цар Салуил"

Петричани са втори в Югозападната трета лига, дупничани - четвърти

Марек измъкна точка при гостуването си на Беласица от седмия кръг на Югозападната трета лига. Дербито се игра пред 1000 зрители на ст. "Цар Самуил" и завърши 2:2.

Само при победа домакините запазваха шансовете си да останат на върха в класирането заедно с Вихрен. Това не се получи.

И в седмия мач от началото на първенството  Беласица атакуваше предимно по десния фланг, ползвайки бързината на Атанас Карачоров. Макар и зорко следен от футболистите на Марек, той намираше начин да се освободи от тях и в 11-ата минута насочи топката в наказателното поле на гостите, където Живко Димитров-Малкия Ромарио я изпрати в горния десен ъгъл на Пламен Младенов за 1:0.

В 16-ата минута домакините позволиха на лявото крило на Марек Веселин Любомиров да се разходи с топката близо 20 метра и със страхотен шут да изненада вратаря Захари Димитров, изпращайки топката в горния му десен ъгъл за 1:1.

Четири минути преди края на първото полувреме Атанас Карачоров центрира в наказателното поле на гостите, топката беше избита, а при добавката Живко Димитров  я изпрати на сантиметри встрани от вратаря Пламен Младенов.

Втората част на дербито започна с щурм на гостите.  В 57-ма минута след центриране от ъглов удар Николай Николов отблизо изпрати топката под напречната греда зад Захари Димитров - 1:2. В 60-та минута с далечен пас кълбото бе насочено към Атанас Карачоров, който прехвърли умело устремилия се вратар на Марек Пламен Младенов, но не уцели вратата.

Минута по-късно главният съдия Петър Григоров отсъди дузпа в полза на домакините за игра с ръка на противников защитник. Капитанът на Беласица Марти Таушанов бе точен и равенството бе възстановено – 2:2. За няколко минути футболистите на домакините обсадиха вратата на гостите, но безрезултатно. Светльо Георгиев пусна в игра , макар и невъзстановен, Димитър Владимиров, и не сгреши. В 73-та минута именно той бе изведен в наказателното поле на Беласица, преодоля вратаря им Захари Димитров, и от малък ъгъл стреля, но в аут. В даденото 6 минутно продължение от главния арбитър Петър Григоров Марти Таушанов от домакините за миг бе изпреварен от вратаря на Марек Пламен Младенов и не се стигна до ново попадение. Веднъж и Атан с Димитров след центриране не успя от 3 метра да изпрати топката в мрежата на гостите.

"Стана добър мач. Отборът на гостите е изграден от отлични футболисти футболисти. Имаше пропуски от страна на двата отбора. Смятам, че задоволихме вкуса на зрителите. Благодарности за невероятната подкрепа от страна на феновете. Продължаваме да страдаме от липса на класни нападатели. Преди няколко дни очаквах двама да се присъединят, но впоследствие се отказаха по неизвестни за мен причини. Ще продължаваме да играем мач за мач с наличните футболисти", коментира треньорът на Бела Саша Симонович.

Цветан Видински, дългогодишен старши треньор на Марек, сега президент на клуба пък сподели: "Много добър мач изиграха футболистите на Беласица и Марек. Можеше да победи и единия, и другия. За мен резултата е реален. Ние разчитаме на местни футболисти, преминали през нашата школа. От 6 години сме с бюджет 120 хиляди лева. Не виждаме как с такъв бюджет може да се играе в по-горна лига."

На въпроса ако евентуално отборът на Марек се озове на първо място в крайното класиране, това означава ли че няма да играят във втора лига заради финансова недостатъчност, Видински отговори така: "Няма да се откажем, ако стигнем до такава ситуация. Според мен борбата за първото място ще бъде между Вихрен Сандански и ФК Кюстендил. Знаем, че Вихрен има стабилен финансов благодетел в лицето на Константин Динев и е възможно те да заиграят от новото първенство във втора лига."

Митов: Характерът ни победи

Треньорът доволен след 1:1 в Дупница

Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)