Ювентус започна защитата на титлата с класика над Сампдория (СНИМКИ)

Кристиано Роналдо откри головата си сметка още в първия мач за сезона

Шампионът на Италия Ювентус победи с класическото 3:0 Сампдория в първия си мач за новия сезон. Звездата на тима Кристиано Роналдо се отличи с доста пропуски, но все пак отбеляза първия си гол в Серия А тази година, а новото попълнения Деян Кулушевски се отчете с гол в официалния си дебют за торинци.

Двубоят започна активно за домакините. Кристиано Роналдо и Данило опитаха да затруднят стража на гостите Аудеро, но не успяха.

Така се стигна до 13-ата минута, когато Кристиано Роналдо нахлу в наказателното поле, не успя да преодолее сгъстената отбрана и топката му бе отбита, но попадна в краката на Кулушевски, който без колебание я прати в далечния ляв ъгъл на вратата на Сампдория.

В 24-ата минута Ювентус беше много близо до второ попадение, когато след хубав удар на Кристиано Роналдо топката срещна напречната греда.

В 34-ата минута отново Роналдо не успя да се разпише. Аарън Рамзи напредна отляво и прати прострелно топката в наказателното поле. Португалецът се опита в движение да я насочи във вратата, но ударът му се оказа неточен, като топката мина на сантиметри от дясната греда.

През втората част играта отново се водеше основно пред вратата на Сампдория, като Роналдо за пореден път беше близо до попадение. След негов удар топката обаче бе блокирана и излезе в ъглов удар. Малко по-късно португалецът имаше нови две ситуации. При първата не успя да нанесе удар с глава, тъй като топката му дойде твърде висока.

В 65-ата минута и Самп стигна до ситуация пред вратата на Шчесни, но бившият нападател на торинци Фабио Куалярела беше неточен. Влезлият като резерва за Юве Матия Де Шилио отправи силен удар към вратата в 71-ата минута, но топката бе блокирана и излеза в ъглов удар.

Така се стигна до корнер в 78-та минута, когато Куадрадо не успя да отбележи, но Бонучи добави топката във вратата след спасяване на Аудеро.

Точката на спора сложи Кристиано Роналдо, който все пак стигна до своя гол в мача в 88-та минута, когато Рамзи го изведе по отличен начин отдясно в наказателното поле и с перфектно насочен удар по земя той намери десния ъгъл на Аудеро за крайното 3:0.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)