Юнайтед пребори Лутън без проблеми за Карабао Къп (СНИМКИ)

Ван де Беек записа първия си старт за "червените дяволи"

Манчестър Юнайтед победи с класическото 3:0 Лутън при гостуването си от третия кръг на Карабао Къп. "Червените дяволи" не бяха сигурни в успеха си до самия край, в който вкараха два бързи гола, с които направиха победата си много по-категорична.

Двубоят стартира с очаквано надмощие на Юнайтед, а домакините бяха доста плахи. Първото сериозно положение създаде Мата след пас на Лингард, но Джеймс Шей се прояви с атрактивно спасяване. Домакините отговориха с удар на Хилтън, попаднал в страничната мрежа.

Въпреки видимо по-голямата си класа, гостите се затрудняваха да стигат до голови ситуации, а след средата на полувремето футболистите на Лутън започнаха да играят с повече самочувствие. В 34-ата минута "шапкарите" поискаха дузпа, повторенията показаха, че Брендън Уилямс е действал по правилата. Към този етап от двубоя домакините имаха повече отправени удари - 6:4.

В 41-ата минута Мата отново стреля опасно, но след рикошет топката излезе в корнер. Две минути по-късно защитник на Лутън наивно фаулира Уилямс в наказателното поле и Манчестър Юнайтед получи дузпа. Зад топката застана Хуан Мата, който спокойно откри резултата.

Втората част предложи повече от същото - Юнайтед постоянно атакуваше, докато домакините се опитваха да не допуснат нов гол. Матич, Магуайър и Ван де Беек отправиха опасни удари, но топката така и не се озова в мрежата на Джеймс Ший.

Гостите оформиха класическата си победа в последните две минути от двубоя. Първо в 88-та Маркъс Рашфорд прониза Ший за 0:2, а секунди по-късно и Мейсън Грийнууд се нареди сред голмайсторите.