ИНФАРКТНО! Юнайтед надви Брайтън в 100-тната минута с VAR дузпа (ВИДЕО)

"Чайките" удариха пет греди и бяха изравнили за 2:2 в 95-та минута, но загубиха в последната секунда

Манчестър Юнайтед успя да стигне до победа като гост на Брайтън по възможно най-драматичния начин в 3-ия кръг от Висшата лига, като така записаха първи точки от новия сезон. „Чайките“ поведоха през първата част след гол на Нийл Мопе от дузпа (40), но само три по-късно Дънк си вкара автогол и върна гостите в мача. В 55-ата минута Маркъс Рашфорд даде преднина за тима на Оле Гунар Солскяер, която се задържа до изтичането на редовното време. В продължението драмата стана пълна. Соломон Марч изравни в 5-ата минута на добавеното време, но след още пет (90+10) Бруно Фернандеш донесе изстрадания успех за Юнайтед с гол от дузпа, която дойде след проверка с ВАР.

През първата част предимството на отбора на Греъм Потър беше отчетливо, като Леандро Трусар уцели в цели 2 случая страничния стълб на вратата на Давид Де Хеа, преди Бен Уайт да направи същото. Все пак в 40-та минута закономерно Брайтън поведе, след като Нийл Мопе реализира от бялата точка за 1:0.

Авансът издържа само 2 минути, преди Хари Магуайър да отбележи след страхотно центриране на Бруно Фернандеш от пряк свободен удар. Десет минути след рестарта на мача Маркъс Рашфорд беше точен след солова акция на контраатака и чудесен пас от страна отново на португалския плеймейкър.

През втората част доминацията на домакините продължи и логично в 95-та минута резултатът беше изравнен. След поредната постепенна атака Тарик Лампти намери непокрития на задната греда Соломон Марч, който от няколко метра нямаше как да сбърка за 2:2.

Драмата обаче тепърва предстоеше. След изпълнение на последващия ъглов удар, в последната възможна секунда на срещата, беше отсъдена дузпа за Юнайтед. Първоначално съдията Крис Кавана свири край на мача, но ВАР се намеси, за да може съдията да си промени решението и да отсъди 11-метров наказателен удар, отбелязан от Бруно Фернандеш.

Така Юнайтед записа първите си 3 точки през кампанията, докато Брайтън отново се представи страхотно, но остана с празни ръце и е с 3 пункта от 3 мача.