СЕНЗАЦИЯ: Аугсбург удари Борусия Дортмунд и поведе в Германия (РЕПОРТАЖИ)

Леверкузен и РБ Лайпциг взеха по точка от дербито на кръга в Бундеслигата, резултатите от днешните мачове вижте тук

Аугсбург продължава с отличното си представяне от началото на сезона. Тимът на Хайко Херлих победи с 2:0 един от грандовете в германския елит Борусия (Дортмунд) и поведе в еднолично в класирането преди изиграването на останалите мачове от втория кръг на първенството. Аугсбург има 6 точки, докато Борусия е на десета позиция с три.

През януари “жълто-черните” вкараха пет гола на този стадион, но днес загубиха безславно. Домакините поведоха в 40-ата минута, когато  защитникът Феликс Удокай реализира с глава след центриране от фал на Даниел Калиджури. Именно бившият капитан на Шалке 04 удвои в 54-ата, когато се озова очи в очи с вратаря Роман Бюрки. Всички опити на Дортмунд да стигне до гол не дадоха резултат.

Без победител пък завърши дербито между Байер Леверкузен и РБ Лайпциг. Двата тима направиха 1:1.

Силното начало на гостите даде резултат и в 14-ата минута те вкараха. Емил Форсберг бе на правилното място и с красив удар засече под напречната греда. Шест след това Байер изравни. Карим Демирбай получи от Ларс Бендер около границата на наказателното поле. Халфът овладя и стреля по великолепен начин с прав, Гулаши опита с ръка да избие, но топката срещна напречната греда и влетя в мрежата.

Тимът на Арминия (Билефелд), който се завърна в елита след 11-годишно отсъствие, спечели първата си победа - 1:0 срещу Кьолн у дома. Йоан Симун Едмундсон реализира единственото попадение и влезе в историята като първия футболист от Фарьорските острови, отбелязал гол в Бундеслигата.