ИСТОРИЧЕСКО: Андрей Гълъбинов вкара първия гол на Специя в Серия А, но отборът му загуби (ВИДЕО)

Новакът в италианския елит отстъпи с 1:4 на Сасуоло

Българският нападател Андрей Гълъбинов се завърна в Серия "А" с гол, а веднъж и гредата го спря да вкара още едно попадение.

Таранът бе титуляр с №9 на гърба за Специя в най-престижната среща от 114-годишна история на клуба - дебютът в калчото срещу Сасуоло от втория кръг. Голмайсторът игра пълни 90 минути при поражението с 1:4. Той отбеляза много хубаво попадение с глава в 30-ата минута, като възстанови равенството за 1:1, след като Филип Джуричич бе дал аванс на гостите в 12-ата минута.

Попадението влезе в историята, тъй като е първо за клуба сред най-добрите на Ботуша. Малко по-рано срещата беше прекъсната за пет минути, тъй като Капуто отбеляза втори гол за Сасуоло, който бе отменен поради засада с ВАР, но бяха необходими няколко минути, тъй като техниката на стадиона в Чезена имаше проблем. Секунди преди края на първата част Лукатели удари гредата от фаул, а втората част нов гол на Капуто беше отменен поради засада.

Въпреки това в рамките на няколко минути "зелено-черните" поведоха с два гола. Доменико Берарди (64) от дузпа и Грегоар Дефрел (66) дадоха комфортен аванс на гостите, в чийто редици на почивката се появи бившият халф на Левски, Локомотив (Пловдив) и Черно море Мехди Бурабия. Трети гол на Франческо Капуто (68) беше отменен с ВАР поради засада, а в 73-ата минута Гълъбинов удари гредата. Таранът отново стреля силно с глава, но този път дясната греда спаси гостите. Това се оказа решаващо, тъй като веднага след това италианският национал Капуто вкара гол, който не бе отменен в 75-ата минута, и резултатът стана 4:1 за Сасуоло.

Швецкият футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел