НА ОЛИМПИКО: Два гола на Роналдо не стигнаха на слаб Ювентус (СНИМКИ)

Рома и "бианконерите" завършиха 2:2 във втория кръг на Серия А

Ювентус и Рома завършиха наравно 2:2 в дербито на 2-ия кръг в Серия А. "Бианконерите" бяха далеч от познатото си ниво и не впечатлиха с играта си, като само сериозни пропуски на Джеко на два пъти лишиха домакините от успеха.

"Вълците" успяха да излязат напред в резултата в 31-та минута. Удар извън наказателното поле беше спрян от Рабио, който бе вдигнал високо ръката си и съдията посочи бялата точка. От нея Верету беше безпогрешен, въпреки че Шчезни позна ъгъла, но не успя да спаси.

Минута преди 45-та минута Роналдо получи топката отляво, проби в наказателното поле и пробва остър пас, който обаче беше спрян от Пелегрини с ръка и бялата точка беше посочена отново, този път в другия край на терена.

Португалецът застана зад топката и изравни за 1:1. В добавеното време на първата част обаче Рома отново се върна напред в резултата.

Мхитарян получи извеждащ пас, разви сериозна скорост, която го откъсна напред, а след това намери с отличен пас Верету, който останал сам срещу Шчезни го преодоля за втори път - 2:1.

Малко след почивката Пирло направи няколко смени, за да върне отбора си в мача, но след час игра Рабио беше изгонен след втори жълт картон, заради грубо нарушение в средата на терена.

Все пак, торинци стигнаха до равенството в 69-та минута, когато Роналдо беше намерен с центриране в наказателното поле, надскочи пазача си и насочи топката с глава във вратата за 2:2.

Така Рома спечели първата си точка за сезона, докато Юве вече има 4 след успеха над Сампдория в първия кръг.