Кристиян Василев: Шансовете ми за олимпийска квота са големи

Кристиян Василев: Шансовете ми за олимпийска квота са големи

"Това беше единственото ни международно състезание за сезона, заради пандемията"

Гребецът ни Кристиян Василев достигна до финала на скиф от Европейското първенство в Познан, Полша, където зае шестото място.

 
Самото му класиране за финала е успех, защото в тази дисциплина не сме имали голям финал в гребането от 2012 година, а изобщо - от 2015 и 2017 година, когато двойката ни скул - Кристиян Василев - Георги Божилов - стори това.
 
"Опитах се да постигна и нещо повече във финала, но реално това е моята позиция към момента. Беше единственото ни международно състезание за сезона, заради пандемията. Сега предстои Държавно и веднага след това започвам да се готвя за олимпийските квалификации, които са през април идната година. Шансовете ми за олимпийска квота са доста добри", сподели Василев пред БНР.
Мицин иска финал на Европейското

Повече от 15 състезатели ще представят България на Eвропейското първенство по плувни спортове в Париж от 31 юли до 16 август.

Погачар вече е петкратен шампион на Обиколката на Франция (ВИДЕО)

Матьо ван дер Пул спечели последния етап, нидерландецът се нареди към легендите

Йоана Илиева в световния топ 10 на сабя

Българката завърши на девето място на Световното първенство по фехтовка

Йоана Илиева отпадна на 1/8-финал на Световното по фехтовка

Йоана Илиева достигна до осминафиналите на Световното първенство по фехтовка, което се провежда в Хонконг.

Ясни са победителите в плувния маратон Галата - Варна

Петра Захариева при дамите и Калоян Драгнев при мъжете триумфираха в 86-о издание на плувния маратон Галата – Варна.

Тадей Погачар спечели 19-ия етап на Тур дьо Франс

Словенецът вече докосва петата си титла от Обиколката на Франция