Левски Лукойл взе първото дерби за сезона

Данило Тасич направи много силен мач за столичани и завърши с 24 точки

Левски Лукойл стартира с победа новия сезон в НБЛ. "Сините" сразиха със 75:64 Рилски спортист в Самоков.

Данило Тасич направи много силен мач за столичани и завърши с 24 точки, 12 борби и 4 асистенции. По 11 добавиха Чавдар Костов и Йордан Минчев.

За Рилски Павлин Иванов записа 16 точки и 5 асистенции в официалния си дебют за тима.

Нещата започнаха обещаващо за Рилецо, който игра по-добре през първото полувреме, на скорост и с настроение. В края на първия период домакините поведоха с 5, а в средата на втория вече имаха двуцифрен аванс.

Левски обаче не се отказа и успя да заличи изоставането до почивката, която дойде при 38:38.

"Сините" излязоха пределно мотивираниза второто полувреме, а Данило Тасич бе моторът в обрата. 21-8 в третата четвърт шокира Рилски спортист, като самоковци изобщо не успяха повече да се окопитят в двубоя.

Разликата скочи до 20 точки и още в началото на четвъртия период не се виждаше как ще се стигне до обрат.

Отпускането в редиците на гостите подволи на Рилски да съкрати наполовина изоставането си. За пълен обрат обаче време нямаше и не се случи, и Левски си тръгна с успех от Самоков, въпреки сериозните кадрови проблеми преди началото на сезона.

ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Везенков: Беше странен сезон

Вижте какво каза българинът в НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)