Нефтохимик стартира с лесна победа срещу Тетевен Волей

Нефтохимик стартира с лесна победа срещу Тетевен Волей

Най-резултатен за шампионите бе Жани Желязков с 11 точки

Шампионите на България по волейбол Нефтохимик 2010 (Бургас) стартираха с категорична победа в турнира за определяне на първа и втора осмица в Суперлигата. Волейболистите на Николай Желязков надиграха Тетевен Волей (Тетевен) с 3:0 (25:14, 25:19, 25:14) в първия двубой от група 1, изигран в зала "Младост" в крайморския град. 

 
Утре (15 октомври) бургазлии срещат ЦСКА, а "зелените" срещат Дунав (Русе). 
 
Двата тима стартираха равностойно, след което домакините набраха инерция и затвориха убедително в първата част. Впоследствие шампионите продължиха възходящата си линия, но тетевенци успяха да изравнят и да поведат, благодарение на добрата игра на новите си попълнения. Ролите се разменяха, но в крайна сметка Нефтохимик увеличи актива си на 2:0 гейма. 
 
 В третия гейм момчетата на Николай Желязков диктуваха положението и се поздравиха с чиста победа след 25:14 и 3:0 гейма. 
 
Най-резултатен бе Жани Желязков с 11 точки (2 аса, 1 блокада), Денис Карягин добави 8 точки (1 ас, 1 блокада). За съперника Илиян Иванов и Руско Тонев приключиха с по 8 точки
България срещу Русия в квалификация за Европейско първенство

Женският национален отбор на България по волейбол до 20 години ще се изправи срещу Турция, Сърбия и Русия в квалификацията за Европейско първенство в Босна и Херцеговина през август.

Капитанът Грозданов: В някои мачове дадохме моментния си максимум

„Това обаче се оказа недостатъчно“

Алекс Николов: Когато не постигнеш крайната цел, носи неприятно усещане

“На правилния път сме”, добави още звездата на “лъвовете”

Бленджини: Голямо разочарование, че не сме на финали

“Според мен успяхме да надградим”, заяви селекционерът на България

Дея Спорт изпълни условията за лицензиране

Волейболен клуб Дея Спорт изпълни условията за лицензиране и бе допуснат до участие в WINBET Супер Волей за сезон 2026/27.

Александър Николов е лидер при реализаторите в Лигата на нациите

Още двама българи попаднаха в индивидуалните класации