Молдовец спря Владимир Дубов на държавното

Молдовец спря Владимир Дубов на държавното

Световният и европейски вицешампион от 2013 година се бори в по-горната за него категория - до 65 кг

Опитният Владимир Дубов не успя да стигне финала на държавния личен-отборен шампионат по свободна борба в Ловеч.

 
Световният и европейски вицешампион от 2013 година се бори в по-горната за него категория -  до 65 кг. Асът на националите стигна до полуфиналите, но там бе спрян от младия молдовец Николай Грахмез, който се състезава за Руен, с 0:5. Така утре за титлата Грахмез, който е призьор от световни и европейски първенства за юноши, ще срещне Стефан Иванов от Русе.
 
Останалите ни национали не допуснаха изненади. При 61-килограмовите Георги Вангелов тушира Исмаил Помаков, а Микяй Наим също записа туш срещу Костадин Гуцалов.
 
При 74-килограмовите очаквано Мирослав Киров и Али Умарпашаев стигнаха финал, като победиха съперниците си с по 10:0.
Шумен нанесе първа загуба на шампиона в хандбалното ни първенство

Шумен 61 надделя над защитаващия титлата си Локомотив (Горна Оряховица) с 25:22 (14:7) във Велико Търново в среща от деветия кръг на мъжкото хандбално първенство.

Световните шампионки: Всяка поема по своя път

Двукратните световни шампионки по естетическа групова гимнастика изиграха последното си съчетание на Световния шампионат в Самоков и донесоха втора титла в кариерата си и изобщо в историята на този спорт у нас.

Страхотно! Младите ни хандбалистки спечелиха  IHF Trophy

С 4 победи от 4 мача, България покори европейското издание на турнира IHF Trophy за девойки до 17 години!

Спечелихме световна титла на естетическа групова гимнастика

Националният отбор на България за жени спечели титлата на Световното първенство по естетическа групова гимнастика, което завърши в комплекс СамЕлион в Самоков.

Наше момче със 7-о място на световната купа на сабя

Никола Меицов се класира на седмо място в турнира на сабя за кадетина Световната купа по фехтовка в Хамамет (Тунис).

Мачкаме на бадминтон

Тимът на България постигна трета поредна победа на Европейското отборно първенство по бадминтон до 17 години в Аресифе (Испания).

Момичета със синдром на даун на гимнастически турнир

Гимнастичките със синдром на Даун взеха специално участие на турнира по художествена гимнастика за приз „Адриана Дунавска“, който се проведе в тренировъчната зала на „Арена 8888“ в София.

Стефани Стоева и Цветина Попиванова с поне три медала в Кардиф

Гергана Павлова отпадна на четвъртфиналите

В Берлин казват „НЕ“ на Олимпийските игри

Ясен отказ на Олимпийските игри в Берлин.