ТРИ ЕТАПА ПРЕДИ КРАЯ: "Джирото" има нов лидер

ТРИ ЕТАПА ПРЕДИ КРАЯ: "Джирото" има нов лидер

Победител днес стана австралиецът Джей Хиндли

 Холандецът Вилко Келдерман е новият лидер в Обиколката на Италия. Колоездачът на "Сънуеб" завърши пети в бруталния 207-километров етап от Пинцоло до Лаги ди Канчано и взе "розовата фланелка" от португалеца Жоао Алмейда, който водеше почти от самото начало на "Джирото".

 
Победител в 18-ия етап на Обиколката стана австралиецът Джей Хиндли от тима на "Сънуеб". Хиндли изпревари с броени сантиметри британеца Тао Харт, като двамата пресякоха финалната линия за 6 часа, 3 минути и 3 секунди. Трети на 46 секунди остана испанецът Пейо Билбао, а четвърти на 1:25 минути дойде датчанинът Якуб Фулсанг. Петото място остана за Келдерман на 2:18 минути зад съотборника си Хиндли, а шести на 4:04 минути е австриецът Патрик Конрад.
 
Алмейда, който започна деня със 17 секунди аванс пред Килдерман, и италианецът Винченцо Нибали дойдоха седми и осми на 4:51 минути зад Хиндли. Португалецът определено нямаше сили и не успя да отговори на атаките на конкурентите си по 25-километровото изкачване на страховитата височина Стелвио.
 
Така само три етапа преди края Келдерман излезе начело на класирането с общо време от 77 часа, 46 минути и 56 секунди. Победата на холандеца обаче съвсем не е сигурна, тъй като авансът му пред втория в подреждането Хиндли е само 12 секунди. Трети на 15 секунди от Келдерман е Тао Харт, а Пейо Билбао изостава на 1:19 минути. Досегашният лидер Алмейда е пети на 2:16 минути зад новия водач.
 
След днешния етап начело при катерачите е португалецът Рубен Герейро с 234 точки, а вторият Томас де Хенд (Белгия) е далеч назад със 122.
 
В петък за състезателите предстои равнинен етап от Морбеньо до Асти, но той е най-дългият в тазгодишната обиколка със своите 258 километра.
ОБЗОР: Титла, 6 медала и олимпийска квота за България от Световното по художествена гимнастика (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки

Мицин остана осми във финала на 400 метра свободен стил на Европейското по плуване

Мицин финишира за време 3:47.42 минути, което е по-слабо от сутрешното му плуване

Весела Димитрова: Много съм доволна от момичетатa

Старши треньорът на националния ансамбъл по художествена гимнастика Весела Димитрова заяви, че е щастлива и много доволна от спечелените два бронзови медала на финалите на отделните уреди на Световното първенство във Франкфурт.

Стилияна Николова със сребро на лента във Франкфурт (ВИДЕО)

Само броени минути, след като завоюва златния медал на бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика, Стилияна Николова се пребори и за сребърното отличие във финала на лента

СТРАХОТНА! Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки! (ВИДЕО)

Стилияна Николова стана световна шампионка на бухалки на първенството на планетата по художествена гимнастика в германския град Франкфурт.

Ансамбълът ни с втори бронз на Европейското първенство!

Ансамбълът на България спечели втори бронзов медал на финалите на отделните уреди, след като зае трето място на три обръча и два чифта бухалки на Световното първенство по художествена гимнастика в германския град Франкфурт