КРАЙ БОСФОРА: Манчестър Юнайтед пак загуби в Турция (ВИДЕО+СНИМКИ)

Третo поредно поражение за "червените дяволи" в Шампионската лига в Истанбул

Турският първенец Истанбул Башакшехир постигна историческа дебютна победа в груповата фаза на Шампионска лига, след като победи не кой да е, а Манчестър Юнайтед с 2:1.

И трите попадения паднаха преди почивката като по този начин „червените дяволи“ записаха трето последователно поражение в този турнир в Истанбул.

Наставникът на гостите Оле Гунар Солскяер опита нещо различно в тактически план, залагайки на ромб в средата на терена.

На върха бе поставен Хуан Мата, като вътрешни халфове действаха офанзивните Бруно Фернандеш и Дони ван де Беек, а с дефанзивните функции бе натоварен най-вече ветеранът Неманя Матич.

Това се оказа грешно решение, защото през първото полувреме домакините отбелязаха две попадения и то след комични грешки в отбрана.

Още в 13-ата минута Демба Ба бе буквално забравен в средата на терена при една атака на „червените дяволи“.

Последва дълъг пас и бившият нападател на Челси се озова сам срещу дебютиралия в Шампионската лига вратар на гостите Дийн Хендерсън.

35-годишният сенегалски национал пробяга почти половината терен с топка в крака и после безпроблемно я прати в мрежата, за да открие резултата.

Впоследствие турският шампион се прибра в защита и почти не допусна опасна ситуация пред вратата си, а освен това успя да вкара второ попадение малко преди почивката.

То отново дойде след грешка в дефанзивен план. Хуан Мата загуби топката в центъра на терена от Дениз Тюрюч, който напредна и отправи прострелно центриране към наказателното поле.

Там Демба Ба пропусна топката, за да може връхлитащият Един Вишча да я засече от движение и за втори път да матира вратаря на Юнайтед – 2:0.

Това се случи в 40-ата минута, ала само три по-късно „червените дяволи“ успяха да изравнят. Антони Марсиал засече с глава центриране на Люк Шоу отляво, за да направи резултата 2:1.

На почивката Солскяер смени централния защитник Аксел Туанзебе с халфа Скот Мактоминей, което не доведе до особена промяна в случващото се на терена. Домакините продължиха да играят отлично в защита и използваха всяка възможност за контраатака.

Те обаче пропуснаха своя шанс след почивката, тъй като Хендерсън спаси, докато Юнайтед изпитваше сериозни затруднения в създаването на чисти голови възможности.

Това принуди Солскяер да направи още 4 промени, ала те също не донесоха желания резултат и в крайна сметка „червените дяволи“ загубиха след едва два точни удара във вратата.

В добавеното време, след един корнер, Хари Магуайър стреля с глава и след рикошет топката стигна до голлинията, но бе изчистена от защитник.

Така Истанбул Башакшехир стигна до успеха и вече има 3 точки, с колкото са РБ Лайпциг и ПСЖ, които играят от 22:00 часа, докато Юнайтед остава лидер с 6 пункта в своя актив.

ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:1

1:0 Демба Ба 13
2:0 Един Висшча 40
2:1 Антони Марсиал 43

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ИСТАНБУЛ БАШАКШЕХИР: 34. Мерт Гюнок, 4. Рафаел, 37. Мартин Шкъртел, 6. Александру Епуреану, 63. Боли Болинголи-Мбомбо, 8. Даниел Алексич, 17. Ирфан Джан Кахвеци, 7. Един Висшча (к), 10. Беркай Юскан, 23. Денис Тюрюч, 19. Демба Ба;

Треньор: Окан Бюрюк

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 26. Дийн Хендерсън, 23. Люк Шоу, 5. Хари Магуайър (к), 38. Аксел Туанзебе, 29. Аарън Уан-Бисака, 31. Неманя Матич, 34. Дони ван де Бек, 10. Маркъс Рашфорд, 18. Бруно Фернандеш, 8. Хуан Мата, 9. Антони Марсиал;

Треньор: Оле Гунар Солскяер;

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел