Хамилтън: Това, което постигам е отвъд най-големите ми мечти

Хамилтън: Това, което постигам е отвъд най-големите ми мечти

"Изгубен съм в момента", сподели новият световен шампион във Формула 1

 Новият световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън заяви, че това, което постига е отвърд най-големите му мечти.

 
Британският пилот спечели за седми път световната титла във Формула 1, с което се изравни с легендарния Михаел Шумахер.
 
На пистата "Интерсити Истанбул Парк" пилотът на Мерцедес записа победа №94 в своята кариера.
 
„Изгубен съм в момента. Не знам какво точно да кажа. Трябва да започна с едно голямо благодаря към всички, които са тук, към всички, които са в базите. Не бих бил тук, ако отборът не е с мен. Искам да кажа едно голямо благодаря на отбора на Люис Хамилтън и на моето семейство“, коментира Хамилтън.
 
„Мечтаехме си за това, когато бях млад и гледахме състезанията“, добави той.
 
„Това, което постигам е отвъд най-големите ми мечти!“
 
„На децата не трябва да се казва, че не трябва да преследват мечтите си. Могат да постигнат дори това, за което не са мечтали.“
 
„Бяхме много разочаровани от резултата ни в квалификацията. Никой не обвинява никого. Понасяме трудните моменти в търсене на все по-добра комуникация между нас. Днес имахме трудности в началото на състезанието. Когато се отдалечих от Себастиан Фетел имах много проблеми. След това видях колко много напред е Албън. Продължих да давам най-доброто, на което съм способен и да вярвам в моите способности. Когато Себ се отдалечаваше пред мен, не знаех какво се случва. Имах проблеми със спирачките. След това пистата започна да изсъхва и аз започнах да се подобрявам. След това Себ влезе в бокса и аз знаех, че това не е моят избор“, продължи новият световен шампион във Формула 1.
 
„Загубих световната титла в Китай през 2007 година. Урок, който научих тогава. Знаех, че мога да изгубя контрола върху колата по пътя към бокса“, каза още Люис Хамилтън.
Ландо Норис предупреди, че новите коли във Формула 1 са опасни

Пилотът на Макларън Ландо Норис предупреди за „голям инцидент“, който може да застраши както състезателите, така и феновете на Формула 1

Ръсел: Знаехме, че ще е предизвикателство

„В началото беше адска битка“

Никола Цолов: Знаех, че мога да бъда най-бърз в Мелбърн (ВИДЕО)

„Вчера беше много лош ден за нас. Днес знаех, че имам по-добра възможност и успях да се изправя отново.“

Ръсел спечели откриващото състезание във Формула 1 (ВИДЕО)

Доминацията на „Мерцедес“ на „Албърт Парк“ продължи с двойна победа

За историята: Никола Цолов с първа победа във Формула 2 (ВИДЕО)

Българският пилот ликува в Мелбърн!

Верстапен за катастрофата: Никога не ми се беше случвало такова нещо

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен каза, че не може да определи причината за катастрофата си в квалификацията за Гран При на Австралия