Уелс удържа върха в групата след победа срещу Ирландия (ВИДЕО)

Тимът има точка аванс пред Финландия преди сблъсъка помежду им в последния кръг

Уелс спечели с 1:0 домакинството си на Република Ирландия от Лигата на нациите. По този начин "драконите" запазипа първото място в групата, в която е и България.

Дейвид Брукс отбеляза попадението. Гостите пък завършиха срещата с 10 души, след като в края Джеф Хендрик получи червен картон.

Ирландците имаха леко предимство през първото полувреме, но положения и пред двете врати липсваха.

Уелс тръгна по-смело напред в средата на втората част. Дейвид Брукс откри след удар с глава след подаване на Гарет Бейл. Малко по-късно голмайсторът се размина с второ попадение, след като вратарят Дарън Рандолф се намеси отлично. До края на срещата пък Бейл и Кийфър Мур пропуснаха възможности за нов гол.

Уелс, който бе ръководен от Робърт Пейдж в отсъствието на Райън Гигс, записа десети пореден мач без загуба. В последния си мач тимът посреща Финландия в директен сблъсък за първото място в групата, но домакините ги устройва и равенството, тъй като имат преднина от една точка.
Спортният директор на АЕК (Атина): Гледахме вратари в България, но нямат ниво